CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to najpopularniejsza na świecie, i stale unowocześniana, metoda bezwykopowej renowacji podziemnych rurociągów. Kluczowe dla poprawnego wykonania odnowy sieci jest właściwe rozpoznanie jej stanu technicznego.
Fot. Dmytro/Adobe Stock
Obecnie nieodzownym elementem renowacji CIPP jest telewizyjna inspekcja rurociągów, tak przed, jak i po zakończeniu prac (to podstawowe narzędzie wykorzystywane także w procesie zarządzania sieciami). Kto może przeprowadzać takie inspekcje? Jakie trzeba mieć uprawnienia, jak je zdobyć? W jaki sposób prowadzi się inspekcje TV w Polsce, a jak to wygląda gdzie indziej? Odpowiedzi na te pytania, podczas VII Konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”, udzieli Rafał Chart z firmy Insituform Linings Ltd. Tytuł referatu to „Uprawnienia dla operatorów inspekcji TV – jak zacząć. Doświadczenia w innych krajach”.
Rafał Chart, Insituform Linings Ltd. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com
VII Konferencja CIPP odbędzie się w dniach 11–13 stycznia 2023 r. w Zakopanem (Resort Nosalowy Dwór). W trakcie trzech sesji wygłoszonych zostanie kilkanaście referatów, a w planie jest także panel dyskusyjny. Podczas wystąpień i rozmów poruszone zostaną wszystkie wątki dotyczące zastosowań metody CIPP, w tym projektowe, techniczne, finansowe i prawne. Uzupełnieniem obrad będą przygotowane przez organizatora Konferencji CIPP 2023 atrakcje. Na pierwszy dzień przewidziano zawody narciarskie na stoku Harenda i biesiadę, a elementem drugiego będzie wieczorny uroczysty bankiet.
Weź udział w Konferencji CIPP 2023 i przyjedź do Zakopanego. Szczegóły TUTAJ.
Przeczytaj także: Renowacja sieci wodociągowych – wyzwania i możliwości CIPP
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.