CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to najpopularniejsza na świecie, i stale unowocześniana, metoda bezwykopowej renowacji podziemnych rurociągów. Kluczowe dla poprawnego wykonania odnowy sieci jest właściwe rozpoznanie jej stanu technicznego.

Obecnie nieodzownym elementem renowacji CIPP jest telewizyjna inspekcja rurociągów, tak przed, jak i po zakończeniu prac (to podstawowe narzędzie wykorzystywane także w procesie zarządzania sieciami). Kto może przeprowadzać takie inspekcje? Jakie trzeba mieć uprawnienia, jak je zdobyć? W jaki sposób prowadzi się inspekcje TV w Polsce, a jak to wygląda gdzie indziej? Odpowiedzi na te pytania, podczas VII Konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”, udzieli Rafał Chart z firmy Insituform Linings Ltd. Tytuł referatu to „Uprawnienia dla operatorów inspekcji TV – jak zacząć. Doświadczenia w innych krajach”.
Rafał Chart, Insituform Linings Ltd. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com
VII Konferencja CIPP odbędzie się w dniach 11–13 stycznia 2023 r. w Zakopanem (Resort Nosalowy Dwór). W trakcie trzech sesji wygłoszonych zostanie kilkanaście referatów, a w planie jest także panel dyskusyjny. Podczas wystąpień i rozmów poruszone zostaną wszystkie wątki dotyczące zastosowań metody CIPP, w tym projektowe, techniczne, finansowe i prawne. Uzupełnieniem obrad będą przygotowane przez organizatora Konferencji CIPP 2023 atrakcje. Na pierwszy dzień przewidziano zawody narciarskie na stoku Harenda i biesiadę, a elementem drugiego będzie wieczorny uroczysty bankiet.
Weź udział w Konferencji CIPP 2023 i przyjedź do Zakopanego. Szczegóły TUTAJ.
Przeczytaj także: Renowacja sieci wodociągowych – wyzwania i możliwości CIPP

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.