W dniach 15–17 stycznia 2025 r. w malowniczym Folwarku Łochów odbędzie się Konferencja Bezwykopowa Rehabilitacja. To nowe wydarzenie, które rozszerza dotychczasową Konferencję CIPP, koncentrującą się na renowacji wykładzinami utwardzanymi na miejscu. Tegoroczna edycja poświęcona będzie szerszemu zakresowi metod bezwykopowej renowacji i rehabilitacji sieci, dając uczestnikom możliwość poznania najnowszych trendów i rozwiązań w branży.
Marcin Motylski – TERLAN Sp. z o.o.
Temat prezentacji: Błędy na etapie projektowania i wykonywania prac przy rehabilitacji technicznej przewodów kanalizacyjnych
Marcin Motylski zaprezentuje podstawowe błędy spotykane podczas projektowania i realizacji prac związanych z rehabilitacją techniczną przewodów kanalizacyjnych. W swoim wystąpieniu omówi zagadnienia w ujęciu całościowym oraz w odniesieniu do najczęściej stosowanych technik bezwykopowych w Polsce. Temat jest ściśle powiązany z przygotowywanymi przez Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (PSTB) wytycznymi dotyczącymi planowania inwestycji w obszarze renowacji sieci kanalizacyjnych i wodociągowych.
Marcin Motylski odpowiada w TERLAN za prace badawczo-rozwojowe, w tym nad technologią natryskową COVERLAN – SIPP Spray in Place Pipe, stosowaną w renowacji rurociągów ciśnieniowych. Jest absolwentem SGGW w Warszawie, specjalistą w zakresie inżynierii wodnej i kanalizacji, posiadającym wieloletnie doświadczenie międzynarodowe w produkcji, projektowaniu oraz certyfikacji rurociągów i kształtek z tworzyw sztucznych. Wdrażał na polski rynek nowoczesne systemy, takie jak Close-Fit, moduły rurowe czy systemy skrzynek retencyjno-rozsączających.
Dr inż. Beata Nienartowicz – IDEANTE | Politechnika Warszawska
Temat prezentacji: Przegląd technik bezwykopowej rehabilitacji technicznej w świetle klasyfikacji proponowanej w nowej wytycznej Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych
Prelegentka omówi różnorodne techniki bezwykopowej renowacji, naprawy i wymiany rurociągów, w oparciu o klasyfikację opracowywaną przez PSTB. Wytyczna ta ma na celu usprawnienie planowania inwestycji oraz doboru technologii bezwykopowych w rehabilitacji sieci. Prezentacja uwzględni otwartą dyskusję, podczas której uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi sugestiami i uwagami.
Dr inż. Beata Nienartowicz jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, a obecnie adiunktem na Politechnice Warszawskiej. Jej doświadczenie obejmuje zarówno działalność naukową, jak i projektową, szczególnie w zakresie bezwykopowych renowacji rurociągów. W ramach firmy IDEANTE wspiera inwestorów w przygotowaniu formalnym i projektowym inwestycji związanych z bezwykopową rehabilitacją.
Paweł Pill – Uponor Infra Sp. z o.o.
Temat prezentacji: Zalety systemów PE stosowanych w technikach bezwykopowej renowacji
Prelegent zaprezentuje właściwości systemów PE w kontekście ich zastosowania w technikach bezwykopowej renowacji. Skupi się na parametrach istotnych z punktu widzenia trwałości i odporności systemów na zmiany klimatu oraz przedstawi wnioski wynikające z oceny wpływu medium na wybrane materiały przewodów.
Paweł Pill, związany z Uponor Infra od 2014 roku, posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu produktami i procesami jakości w branży rur i kształtek z tworzyw sztucznych.
Jacek Tomczyk – Uponor Infra Sp. z o.o.
Temat prezentacji: Przegląd technik bezwykopowej rehabilitacji technicznej w świetle klasyfikacji proponowanej w nowej wytycznej Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych
Jacek Tomczyk zaprezentuje przegląd technik bezwykopowej renowacji, bazując na nowej klasyfikacji technik opracowywanej przez PSTB. Prezentacja będzie okazją do wymiany doświadczeń i otwartej dyskusji na temat wytycznych dotyczących planowania inwestycji w bezwykopowej rehabilitacji rurociągów.
Jacek Tomczyk, absolwent Politechniki Łódzkiej, związany jest z firmą Uponor Infra od ponad 26 lat. Jego doświadczenie obejmuje zarówno rozwój produktów, jak i zarządzanie jakością w branży rur z tworzyw sztucznych.
Bogaty program merytoryczny i networking
Konferencja BR 2025 to coś więcej niż tylko seria wykładów. W programie znajdują się również sesje techniczne, panele dyskusyjne oraz wystawa branżowa, dostępna przez cały czas trwania wydarzenia. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z liderami rynku, nawiązać cenne kontakty biznesowe i poznać najnowsze produkty oraz technologie. Ważnym elementem konferencji będą także wieczorne wydarzenia integracyjne. Pierwszy dzień zwieńczy biesiada. W drugi dzień na uczestników czeka uroczysty bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki.
Nie przegap okazji, by być na bieżąco z trendami w branży i spotkać najlepszych ekspertów. Rejestracja na Konferencję trwa – zapewnij sobie miejsce już dziś!
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.