Długość otworu została zaprojektowana na około 3000 m, a średnica stalowego rurociągu wynosiła 32” (813 mm). Jest to prawdopodobnie jedna z największych instalacji rurociągów metodą HDD w historii. Czas instalacji wyniósł 85 godz., a siła instalacyjna przekroczyła 4000 kN.

Chiny są największym azjatyckim rynkiem dla techniki HDD i drugim po Stanach Zjednoczonych w ujęciu globalnym. Jak podano w raporcie o stanie technologii Global Horizontal Directional Drilling Market Analysis 2011–2017 and Forecast 2018–2023, wartość sprzedaży na rynku światowym szacowana jest na około 6 mld USD, a ilość aktywnych urządzeń przekracza 35 tys. Rynek chiński stosunkowo późno zaczął stosować wiercenia kierunkowe dla instalacji rurowych. Za pierwszą ważną instalację uznaje się przekroczenie rzeki Jangcy na dystansie 1688 m (16-calowy (406 mm) rurociąg stalowy) w roku 2002. Od tego czasu ta metoda budowy bardzo dynamicznie się rozwija i staje się jedną z najpopularniejszych.


Wraz ze wzrostem wskaźnika urbanizacji kraju rośnie konsumpcja źródeł energii. Rodzi to konieczność rozbudowy sieci przesyłowej i dystrybucyjnej. HDD jest tutaj integralną częścią przemysłu budowy rurociągów i instalacji kablowych. Metoda jest postrzegana jako taka, która pozwala na precyzyjną budowę sieci w niemalże każdych warunkach geologicznych i terenowych.

Przeczytaj także: Kolejny rekord świata w HDD: dla rurociągu o średnicy 48 cali