Technologia bezwykopowa marki TRACTO-TECHNIK opiera się na możliwie szerokim spektrum produktów i zastosowań, długiej żywotności, minimalnym zużyciu oraz maksymalnej produktywności.

Jak mówi przedstawiciel firmy: naszą ambicją jest udostępnienie kompleksowych i elastycznych rozwiązań, które pozwolą użytkownikom naszych urządzeń w długiej perspektywie osiągnąć sukces ekonomiczny. W tym względzie nie bez znaczenia jest bogata oferta idealnie współpracujących ze sobą elementów wyposażenia, kompleksowe doradztwo projektowe oraz serwis.

Cyfryzacja szybsza i tańsza metodą bezwykopową

Wydajna sieć światłowodowa jest podstawą cyfryzacji. Jednak w wielu miejscach ekspansja łączy szerokopasmowych nie postępuje tak szybko, jak powinna. Wynika to z wysokich kosztów instalacji światłowodów, ale także z czasochłonnych procedur inżynieryjnych. Koszt i czas można zmniejszyć, stosując metodę technologii bezwykopowej. Korzystając z innowacyjnych systemów nodig do podziemnej instalacji rur ochronnych i prowadzenia kabli, można szybko i niedrogo rozszerzać sieć światłowodową bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ekonomiczne oraz techniczne możliwości, jakie stwarza inżynieria bezwykopowa dla ułatwienia budowy i przyłączeń inteligentnych domów, omówi w swym wystąpieniu Thorsten Schulte, kierownik ds. rozwoju maszyn sektora bezwykopowego w Tracto Technik GmbH, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży. Referat wygłosi 22 czerwca w ramach sesji technicznej „Bezwykopowa budowa” XX. Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w Tomaszowicach pod Krakowem.

Jak sam przyznaje: Istnieje wiele dobrych powodów, aby zainwestować w technologię bezwykopową. Nie tylko dlatego, że jest innowacyjna, zrównoważona i przyjazna dla środowiska – to technologia przyszłości, która może sprostać wymaganiom obywateli, operatorów sieci, gmin i ekologów. Dzieje się tak, ponieważ technologia NODIG została opracowana zgodnie z wymaganiami stawianymi przez wciąż zmieniający się świat i jest teraz bardziej wszechstronna niż kiedykolwiek wcześniej. 

Wykład będzie dotyczył sposobów przyłączeń inteligentnych domów w zależności od potrzeb, odległości oraz warunków gruntowych. Prezentacja przedstawi różne metody instalacji, od metody przemieszczenia gruntu za pomocą kretów, po sterowaną metodę wiercenia poziomego za pomocą mini wiertnic HDD.

Aby wziąć udział w wystąpieniu eksperta, jak i w całym wydarzeniu, należy ZAREJESTROWAĆ SIĘ na stronie konferencji

Nie tylko wykłady

Na uczestników tegorocznej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesję techniczną, a także cztery panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.

Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inzynieria.

Przeczytaj także: Podziemny thriller. Niespodzianki podczas realizacji projektów bezwykopowych