Już za trzy tygodnie odbędzie się XX. jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA. W dniach 21-23 czerwca w Tomaszowicach pod Krakowem na specjalistów, przedsiębiorców i badaczy związanych z technologiami inżynierii bezwykopowej czekać będzie wiele atrakcji – m.in. praktyczne warsztaty.
Warsztaty praktyczne: HDD vs Direct Pipe vs Mikrotunelowanie
- Konferencja Inżynieria Bezwykopowa to miejsce wymiany wiedzy i branżowych doświadczeń
- W tym roku odbędzie się jubileuszowa XX edycja wydarzenia
- Agendę uświetnią m.in. ciekawe warsztaty praktyczne
Święto branży bezwykopowej, jakim od dwudziestu lat jest organizowana przez Wydawnictwo Inżynieria Konferencja „IB”, co roku angażuje uczestników ciekawymi prelekcjami, pokazami innowacyjnych technik i panelami dyskusyjnymi na tematy ważne dla branży. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się jeszcze bardziej interesująco niż zwykle – otworzą ją warsztaty praktyczne.
Atrakcyjna tradycja
Warsztaty nie są nowością w agendzie Konferencji Inżynieria Bezywkopowa. W 2021 r. wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców oraz działającym przy SIDiR Arbitrażowym Sądem Budowlanym zorganizowano warsztaty poświęcone zagadnieniom prawnym z zakresu prawa zamówień publicznych oraz rozstrzygania sporów.
W 2020 r. w ramach warsztatów zaproszono uczestników konferencji do aktywnego udziału w rozmowach i zgłaszania uwag do zbioru wytycznych dotyczących odbioru prac realizowanych z wykorzystaniem technologii CIPP opracowywanych przez Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (PSTB).
W jeszcze wcześniejszych edycjach odbyły się warsztaty poświęcone podstawom metody renowacji rękawami utwardzanymi na miejscu a także planowaniu inwestycji z wykorzystaniem technologii bezwykopowych.
Odwieczne pytanie – praktyczne rozwiązanie
Z okazji XX. jubileuszowej Konferencji odbędą się wyjątkowe warsztaty praktyczne otwierające wydarzenie o godzinie 10:00 we wtorek 21 czerwca. Poprowadzą je uznani w branży eksperci i praktycy – Justyna Cyrulik oraz Sebastian Jurczak z firmy Geocore, a także Robert Osikowicz z firmy ROE.
Bezwykopowa metoda HDD / Fot. Quality Studio
Tematyka warsztatów będzie dotyczyć warunków brzegowych stosowania wiertniczych metod budowy: HDD (Horizontal Directional Drilling) vs DP (Direct Pipe) vs MT (Mikrotunelowanie). Jak wiadomo, dobór optymalnej technologii bezwykopowej budowy przewodów podziemnych jest zagadnieniem o fundamentalnym znaczeniu. Decyduje bowiem o przebiegu całego procesu inwestycyjnego w wielu wymiarach. Warunkuje czas trwania prac, ich koszt, może znacząco wpłynąć na eliminację czynników ryzyka i finalną efektywność inwestycji.
Bezwykopowa metoda Direct Pipe / Fot. Quality Studio
Dlatego tak istotne jest, by inwestorzy oraz projektanci mieli możliwie pełną wiedzę na temat zagadnień, które należy wziąć pod uwagę decydując się na zastosowanie określonej technologii bezwykopowej. Praktyczne warsztaty będą służyć kompleksowemu ich omówieniu.
Szczególny nacisk zostanie położony na:
• rolę badań geologicznych w planowaniu działań i ocenie ryzyka,
• interpretację raportu geotechnicznego oraz wyprowadzanie z niej adekwatnych wniosków,
• standardy postępowania związane z doborem metody budowy.
Mikrotunelowanie / Fot. Quality Studio
Aby wziąć udział w warsztatach, jak i w całym wydarzeniu, należy ZAREJESTROWAĆ SIĘ na stronie konferencji.
Nie tylko warsztaty
Na uczestników tegorocznej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz warsztatów organizatorzy przewidzieli w programie pokazy, sesję techniczną, a także cztery panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inzynieria.
Przeczytaj także: Inteligentne domy – łatwe podłączenia dzięki technologii HDD
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.