Podczas prezentacji autor omówi dwa przekroczenia HDD zrealizowane na terenie Niemiec. Przedstawione zostaną kluczowe wyzwania, które pojawiły się na etapie realizacji inwestycji, w tym problemy techniczne i organizacyjne wpływające na przebieg prac.

Wystąpienie będzie oparte na rzeczywistych doświadczeniach z placu budowy. Autor zaprezentuje napotkane trudności oraz rozwiązania zastosowane w celu minimalizacji ryzyka, optymalizacji procesu wykonawczego i zapewnienia terminowej realizacji projektów. Przedstawione studia przypadków będą stanowić praktyczne źródło wiedzy dla wykonawców i projektantów realizujących projekty HDD w wymagających warunkach terenowych i formalnych.

Szymon Paszkiewicz jest absolwentem geologii na Uniwersytecie Wrocławskim i od kilkunastu lat związany jest z branżą HDD. Karierę rozpoczął jako mud engineer w firmie ROE (Robert Osikowicz Engineering), gdzie przez pięć lat odpowiadał za projektowanie i optymalizację płuczek wiertniczych oraz wsparcie technologiczne realizowanych przewiertów.

Kolejne siedem lat spędził w firmie Prime Horizontal jako steering engineer, specjalizując się w precyzyjnym sterowaniu trajektorią przewiertów oraz realizacji wymagających projektów infrastrukturalnych.

Od 2025 roku pełni funkcję Operations Managera w firmie Krafteam, gdzie odpowiada za planowanie operacyjne, doradztwo techniczne oraz analizę i rozwój nowych projektów. W swojej pracy łączy wiedzę geologiczną z wieloletnim doświadczeniem terenowym i zarządczym, koncentrując się na efektywności, bezpieczeństwie oraz jakości realizowanych inwestycji.

O konferencji

Podczas Konferencji uczestnicy skupią się na metodach bezwykopowego układania przewodów, takich jak: przeciski, przewierty sterowane, HDD, mikrotunelowanie oraz direct pipe. W programie wydarzenia przewidziano prezentacje projektów, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, sprzętu i produktów, a także zagadnienia związane z doborem technologii.

Konferencja Bezwykopowa Budowa będzie również okazją do rozmów na temat systemów płuczkowych, recyklingu, oczyszczania oraz zarządzania infrastrukturą podziemną. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci reprezentujący zarówno środowisko naukowe, jak i biznesowe. Poruszane zagadnienia będą odpowiadały potrzebom zarówno uczestników na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym.