Nadchodząca Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2016 odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Krakowie. W trakcie wydarzenia przedstawiciel firmy Uponor Infra sp. z o.o., która jest Sponsorem Srebrnym wydarzenia, opowie uczestnikom o rurach i modułach z PEHD przeznaczonych do renowacji oraz budowy sieci technikami bezwykopowymi. Zwróci uwagę na problem jakości materiałów do renowacji - właściwy wybór pozwoli uniknąć w przyszłości takich uszkodzeń, jakie wystąpiły na naprawianym przewodzie. Podczas prezentacji przedstawi różne zastosowania produktów Uponor Infra w renowacji wodociągów i kanalizacji oraz montażu rur technikami bezwykopowymi w trudnych i nietypowych warunkach, potwierdzonych pozytywnym doświadczeniem i długoletnią eksploatacją.

Dlaczego PEHD?

Rurociągi i moduły z PEHD posiadają wiele zalet, dzięki którym sprawdzają się zarówno w przypadku bezwykopowej budowy rurociągów ciśnieniowych i kolektorów grawitacyjnych, jak i renowacji zniszczonych przewodów. Polietylen charakteryzuje się m.in. odpornością na: korozję, środki chemiczne, ścieranie i uderzenia, długowiecznością, a także niskim współczynnikiem chropowatości. Obecnie dostępne metody renowacji wymagają wykonania jedynie wykopów montażowych, dzięki czemu zakłócenia ruchu pojazdów i pieszych są minimalne. Ponadto w czasie trwania prac możliwe jest normalne funkcjonowanie systemu wodno-kanalizacyjnego i na ogół nie jest wymagane odwodnienie.

W porównaniu do innych technologii rurociągi z PEHD zapewniają niskie koszty instalacji i eksploatacji. Wyróżnia je również 100% szczelność połączeń, jak również jednorodność połączeń odcinków rur i kształtek. Rurociągi PEHD cechuje także bardzo mała masa rur w porównaniu z materiałami tradycyjnymi, a także łatwość montażu bez względu na warunki atmosferyczne.

W przypadku renowacji rurociągów ciśnieniowych firma Uponor Infra proponuje rury ciśnieniowe PEHD WehoPipe w szerokim zakresie średnic – nawet do średnicy DN1800. Jeśli zaś chodzi o renowację kolektorów grawitacyjnych – oferuje rury strukturalne Weholite, które są dostępne w zakresie średnic od DN300 do DN3000 w różnych klasach sztywności obwodowej. Z kolei w zakresie średnic od DN90 do DN630 produkowane są krótkie moduły VipLiner, które mogą być stosowane do budowy istniejących kanałów metodą krakingu.

Uponor Infra sp. z o.o. (dawniej KWH Pipe) jest czołowym producentem rur z tworzyw sztucznych na świecie. Jego systemy rur z PE i PP wykorzystywane są do budowy i renowacji wodociągów i kanalizacji na potrzeby przemysłu, drogownictwa i gospodarki komunalnej. Produkty firmy stosuje się w różnych technologiach renowacji rurociągów: relining długi oraz krótki, swagelining i kraking statyczny, a także w przypadku przewiertów horyzontalnych. Firma znana jest z realizacji technicznie zaawansowanych projektów: magistrali wodociągowych, kolektorów grawitacyjnych, przewiertów horyzontalnych, renowacji zniszczonych rurociągów. Produkuje także studzienki, zbiorniki retencyjne i separatory.

Więcej o Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2016