• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Renowacja magistrali wodociągowej DN800 metodą CIPP

Opublikowano: 22-05-2019 Źródło: inzynieria.com

Racjonalne gospodarowanie wodą to nie tylko inwestycje w budowę nowych odcinków sieci wodociągowej, ale także w te istniejące i eksploatowane. Aby przewody zachowały żywotność i bezawaryjność, konieczne są regularne przeglądy i prace modernizacyjne. W jaki sposób odbywa się proces renowacji przewodów wodociągowych? Odpowiedź na to pytanie przyniesie pokaz instalacji rękawa w rurze stalowej DN800 z użyciem bębna inwersyjnego i pary jako nośnika energii cieplnej, którą dla uczestników Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2019 przygotowała firma BLEJKAN S.A.


Sieci kanalizacyjne w polskich miastach poddawane są renowacjom już od dłuższego czasu. Liczne zadania inwestycyjne mają na celu przywrócenie właściwości użytkowych i zapobieżenie ewentualnym awariom przewodów podziemnych. Coraz częściej renowacji poddawane są także wodociągi, których stan techniczny stopniowo się pogarsza. Potwierdza to m.in. raport Najwyżej Izby Kontroli z 2018 r., w którym nie tylko przypomniano, że Polska jest krajem o niewielkich zasobach wody, ale i podkreślono kiepski stan mocno już wyeksploatowanej infrastruktury, powodujący marnowanie wody w wyniku wycieków i występujących awarii. W obliczu takiej diagnozy konieczne stają się renowacje odcinków sieci wodociągowej.

Takie prace realizuje m.in. firma BLEJKAN, która podczas XVII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” zaprezentuje próbkę swoich możliwości i przedstawi, jak wygląda renowacja wodociągu w technologii CIPP (ang. Cured in Place Pipe). Do współpracy firma BLEJKAN zaprosiła swoich partnerów biznesowych, z którymi współpracuje w zakresie renowacji magistral i rozdzielczej sieci wodociągowej w technologii CIPP. Wykonawca renowacji skorzysta z technologii InsituMain amerykańskiego przedsiębiorstwa Insituform oraz z rękawa renowacyjnego, który na „plac budowy” w Tomaszowicach k. Krakowa przywiezie wprost z własnej linii produkcyjnej polska firma POliner.

BLEJKAN przygotował na „INŻYNIERIĘ Bezwykopową” jeszcze jeden pokaz na żywo: renowację studni kanalizacyjnej systemem PREDL®-FLEXLINER®. Więcej o nim pisaliśmy tutaj.

Oba pokazy odbędą się w ramach cyklu pokazów technologii bezwykopowych na żywo, które są ważną częścią czerwcowej konferencji. Oprócz tego w programie wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty tematyczne, liczne wykłady i dyskusje, konsultacje techniczne, rozdanie nagród TYTAN 2019 w obszarze inżynierii bezwykopowej, a także atrakcje, w tym wycieczka do Krakowa, wspólna biesiada oraz konkursy i zabawy.

Więcej szczegółów na temat konferencji znajdziesz na stronie www wydarzenia.

PRZYJEDŹ, ZOBACZ, POROZMAWIAJ - NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ

PRZYJEDŹ, ZOBACZ, POROZMAWIAJ - NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ

Przeczytaj także relację z XVI Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.