• Partner portalu
 • Partner portalu
 • Partner portalu
Partnerzy portalu

TYTANY 2022 – kto w tym roku otrzyma wyjątkową nagrodę?

Opublikowano: 16-05-2022 Źródło: inzynieria.com

Rozdanie nagród TYTAN już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w budownictwie. Co roku statuetki otrzymują firmy, które mogą pochwalić się najciekawszymi realizacjami w zakresie bezwykopowej (no-dig) odnowy lub budowy podziemnej sieci.


TYTANY. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com TYTANY. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com
 • TYTANY cieszą się uznaniem w całej Europie
 • Przyznaje je jury złożone z wybitnych ekspertów
 • Cały czas można zgłosić kandydatów do tegorocznych nagród

TYTANY przyznawane są w ramach Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, czyli największego wydarzenia branży no-dig w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, XX edycja Konferencji. 

Dlaczego akurat TYTAN?

Statuetki powstają w krakowskiej hucie, po czym każdorazowo ręcznie udoskonalane są przez artystę rzeźbiarza Andrzeja Krawczaka, jednocześnie ich projektanta. TYTAN to muskularny mężczyzna, symbol potęgi i mocy. Jego tors oplata winorośl, czyli element podkreślający symbiozę z naturą. Takie właśnie są metody bezwykopowe – stanowią połączenie potęgi rozwoju technologii przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

Laureaci nagród TYTAN 2021. XIX Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Bezwykopowych. Fot. Quality Studio dla inzynieria.com

Laureaci nagród TYTAN 2021. XIX Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Bezwykopowych. Fot. Quality Studio dla inzynieria.com

Uznanie, jakim cieszy się nagroda TYTAN, wychodzi daleko poza granice naszego kraju. Zresztą, w Europie nie ma podobnego wyróżnienia w branży technologii bezwykopowej. Przyznawane jest w pięciu kategoriach: Projekt roku – nowa instalacja, Projekt roku – renowacja, Mały projekt bezwykopowy, Europejski projekt w technologiach bezwykopowych oraz Produkt roku. Jest także nagroda specjalna – Tytanowy Laur Inwestora. To wyróżnienie trafia do inwestorów zwycięskich zadań w kategoriach Projekt roku – nowa instalacja, Projekt roku – renowacja oraz Mały projekt bezwykopowy.

TYTAN 2022 – kto w tym roku otrzyma nagrodę?

Listę firm nominowanych do nagrody, w oparciu o nadesłane zgłoszenia, tworzy redakcja kwartalnika „Inżynieria Bezwykopowa”. O tym, kto w danej kategorii otrzyma TYTANA, decyduje głosowanie członków niezależnego jury. Przyznający nagrodę zespół tworzony jest przez specjalistów z największych polskich uczelni technicznych oraz stowarzyszeń branżowych.


TYTANY 2022 przyzna komisja w składzie:

 • dr inż. Andrzej Kolonko (Politechnika Wrocławska),
 • mgr inż. Paweł Kośmider (kwartalnik „Inżynieria Bezwykopowa”),
 • prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski (Politechnika Warszawska),
 • prof. dr hab. inż. Cezary Madryas (Politechnika Wrocławska),
 • dr inż. Florian Piechurski (Politechnika Śląska),
 • dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. PW (Politechnika Warszawska)
 • dr inż. Karol Ryż (Akademia Górniczo-Hutnicza),
 • prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski (Uniwersytet Zielonogórski),
 • dr inż. Dariusz Zwierzchowski (Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy).

Kto w tym roku otrzyma statuetki? O tym przekonamy się już w czerwcu. Na razie, do 25 maja, można zgłaszać kandydatury.

TYTAN 2022 – TUTAJ MOŻESZ ZGŁOSIĆ KANDYDATURĘ
 

XX INŻYNIERIA Bezwykopowa – weź udział

Jubileuszowa, XX Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” obędzie się w dniach 21-23 czerwca br. Zorganizowana zostanie hybrydowo: można zjawić się bezpośrednio w Tomaszowicach k. Krakowa albo wziąć udział online – poprzez platformę akademia.inzynieria.com.

Rejestracja odbywa się na stronie konferencji. Dla osób, które zgłoszą się do 20 maja 2022 r., organizatorzy przygotowali atrakcyjny upominek.

Przeczytaj także: Inżynieria bezwykopowa – kluczowe jest postawienie na jakość

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.