W przypadku miast kluczową rzeczą jest takie prowadzenie robót, by, odnawiając rurociągi znajdujące się pod ulicami, skrzyżowaniami czy chodnikami, w możliwie jak największym stopniu minimalizować utrudnienia w ruchu. Ważne są także takie elementy, jak szybkie prowadzenie robót oraz brak potrzeby późniejszej odbudowy nawierzchni ulic. Wszystkie te cechy posiada technologia bezwykopowa, co sprawia, że jej zastosowanie jest coraz powszechniejsze. Równocześnie wzrost jej popularności sprawia, że firmy z tego sektora stale rozwijają metody prac.

Wybór metody zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju danego rurociągu i jego stanu technicznego. Często wykorzystywana jest metoda TIP (ang. tight in pipe), która polega na tym, że nowa rura jest ciasno dopasowywana do ściany dotychczasowego przewodu. Wkrótce o tym, czy w ramach TIP warto korzystać z modułów rurowych PP jako alternatyw, opowie Jacek Kulig z firmy Schöngen. Ekspert, który weźmie udział w tegorocznej konferencji „Inżynieria Bezwykopowa”, wyjaśni, jakie są podstawowe zalety systemu PP, prezentując schematy zastosowania.

Inżynieria Bezwykopowa - WIEDZA, BIZNES, ATRAKCJE

XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Konferencja rozpocznie się od warsztatów. Wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.

Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.

Przeczytaj także: Statystyka największych projektów HDD w historii