W tym roku organizatorzy zaprezentują uczestnikom nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Konferencji. Mocno postawią bowiem na najbardziej praktyczny aspekt poszerzania wiedzy, czyli pokazy technologii. W całości zostanie im poświęcony jeden dzień wydarzenia. Będzie to świetna okazja, by wszyscy zaangażowani w proces inwestycyjny mogli naocznie przekonać się, jakie narzędzia mają do dyspozycji przy realizacji swoich zadań. Nic bowiem nie umożliwi lepiej wszechstronnej oceny sprzętu i technologii niż zobaczenie ich „w akcji”. 

Ten temat wymaga szerokiej dyskusji

Pierwszy dzień konferencji przeznaczono na pokazy technologii, drugi zostanie poświęcony wiedzy teoretycznej. Prelekcje wygłoszą branżowi specjaliści i badacze, będzie też czas na zadawanie pytań i dyskusje.

Część konferencyjna podzielona została na trzy sesje tematyczne: „Bezwykopowa Budowa”, „Bezwykopowa Renowacja” oraz debatę o badaniach odbiorowych CIPP poprzedzoną wykładem dr inż. Bogdana Przybyły z Politechniki Wrocławskiej.

Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych już od pewnego czasu prowadzi prace nad nową wersją wytycznych „Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych”. Została opracowana propozycja zmian oraz macierz badań koniecznych do wykonania i zalecanych. Były one konsultowane z producentami, wykonawcami, a także międzynarodowymi instytutami badawczymi. 

Zależy nam jednak, by wszyscy zainteresowani, a zwłaszcza inwestorzy, mogli zapoznać się z propozycjami oraz wnieść swoje uwagi. Dlatego sesja III będzie transmitowana nie odpłatnie w portalu inzynieria.com oraz na profilu Inżynieria Bezwykopowa na Facebooku, a każdy będzie mógł zadać pytanie lub zgłosić wnioski – mówi Paweł Kośmider, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych.

Do panelu  dyskusyjnego o wytycznej "Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych" 2.0 zaproszeni zostali czołowi badacze z całej Polski:

  • dr inż. Andrzej Kolonko - Politechnika Wrocławska
  • dr inż. Florian Piechurski - Politechnika Śląska
  • dr hab. inż. Paweł Popielski - Politechnika Warszawska
  • dr inż. Bogdan Przybyła - Politechnika Wrocławska
  • Prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski - Uniwersytet Zielonogórski
  • dr inż. Dariusz Zwierzchowski - Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.
  • Paweł Kośmider - Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych

Macierz proponowanych badań, o których między innymi będą dyskutować paneliści można pobrać TUTAJ.

Jakość, renoma i rozpoznawalność od ponad 20 lat – warto tu być!

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi. W ciągu kilkunastu lat zgromadziła łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas dorocznego święta branży bezwykopowej nigdy nie brakuje praktycznych warsztatów, interesujących prelekcji uznanych ekspertów, debat i dyskusji dotyczących najważniejszych tematów, ale również okazji do zabawy, odprężenia i nawiązania biznesowych kontaktów.

Zarejestruj się na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także: Renowacja systemów kanalizacyjnych za pomocą elementów polimerobetonowych