Rehabilitacja kanału burzowego była niezbędna z powodu zarówno jego złego stanu technicznego wynikającego z eksploatacji, jak również uszkodzeń spowodowanych obsunięciami gruntu. Kanał deszczowy zlokalizowany jest na głębokości od 15 do 150 cm poniżej poziomu terenu, częściowo pod ruchliwą drogą i blisko prywatnych działek. Inspekcja wykazała liczne uszkodzenia spowodowane przez korozję i pęknięcia.

Bezywkopowa renowacja kanału

Rozważano różne metody naprawy rury, jednak ostatecznie zdecydowano się na zastosowanie bezwykopowej metody Spiral-Wound firmy SPR, dzięki której prace udało się wykonać w krótszym czasie i w niższej cenie, niż gdyby realizowano je metodą tradycyjną.

110-metrowy odcinek kanału deszczowego został naprawiony przy użyciu taśmy PVC, która była w sposób ciągły nawijana, tworząc tym samym nową rurę w obrębie starej. Taśmę PVC nawiniętą na szpulę wprowadzono do kanału przez otwór włazowy. Maszyna do spiralnego nawijania taśmy została zainstalowana bezpośrednio w kanale i dopasowana do jego kształtu.