DTA-TECHNIK to główny przedstawiciel na terenie naszego kraju niemieckiej firmy TRACTO-TECHNIK. Zajmuje się dostarczaniem technologii najnowszej generacji dla technik bezwykopowych. Jest dystrybutorem maszyn do przecisków, przewiertów oraz maszyn do bezwykopowej wymiany rurociągów. Maszyny i urządzenia z logo TRACTO TECHNIK są obecne na budowach całego świata od ponad 40 lat, a wśród ich użytkowników cieszą się bardzo dobrą opinią. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji maszyn do najcięższych robót inżynieryjnych zaowocowało powstaniem bardzo mocnych i niezawodnych konstrukcji, w których wykorzystywane są zawsze najnowocześniejsze osiągnięcia techniki budowy maszyn.

Zaletą maszyn TRACTO-TECHNIK jest to, iż zostały tak zaprojektowane, aby w dużej mierze można je było serwisować we własnym zakresie. Jest to ściśle związane z faktem, że są to specjalistyczne maszyny budowlane i zdarza się, że usterkę trzeba usunąć w bardzo trudnych warunkach.

Zadaniem DTA-TECHNIK jest rozpowszechnianie w Polsce technologii opracowanych przez TRACTO-TECHNIK, a także doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej technologii i maszyn. Ze względu na bezpośrednie przedstawicielstwo TRACTO-TECHNIK w Polsce firma DTA-TECHNIK ma dostęp do najnowszych osiągnięć technicznych w branży technologii bezwykopowych.

Dział serwisu DTA-TECHNIK jest stałym kontakcie z inżynierami producenta. Dysponuje również specjalistycznym oprogramowaniem serwisowym, przy pomocy którego można szybko zlokalizować usterkę, a następnie w krótkim czasie ją usunąć. W nagłych przypadkach i pilnej potrzebie dostarczenia części zamiennych i osprzętu maszyn, DTA-TECHNIK zapewnia ich dostawę w czasie 48 godzin.

Klienci firmy mają możliwość uczestniczenia w wielu pokazach oraz szkoleniach serwisowych organizowanych przez producenta dla użytkowników ich maszyn. Szkolenia organizowane są w Niemczech w Centrum Technologii TRACTO-TECHNIK, a ich program jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb uczestników.

DTA-TECHNIK zapewnia również możliwość sprawdzenia każdej maszyny przed zakupem na poligonie testowym w Niemczech, by upewnić się czy spełnia oczekiwania nabywcy.

Specjaliści DTA-TECHNIK pomagają również w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej na zakup maszyn. Firma proponuje także korzystne warunki zakupu sprzętu poprzez leasing. Z uwagi, iż firma jest bezpośrednim przedstawicielem TRACTO-TECHNIK w Polsce, zapewnia najniższe ceny maszyn, części zamiennych i eksploatacyjnych oraz najkrótsze terminy realizacji dostaw. Dodatkowym atutem jest profesjonalne szkolenie, doradztwo oraz serwis przy zakupie każdej maszyny.

W czasie wspomnianych dni otwartych zwiedzający, których pojawiło się ponad 100 osób, mieli możliwość zapoznania się możliwościami działania maszyn TRACTO-TECHNIK na specjalnie przygotowanym w tym celu poligonie testowym. W trakcie praktycznych pokazów na żywo prezentowano następujące maszyny:
* GRUNDODRILL 7X
* GRUNDOPIT 40/60 POWER,
* GRUNDOPIT "S" (wersja włazowa)
* GRUNDOBURST 400G
* GRUNDOBURST 800G
* GRUNDOMAT 130P
* GRUNDOMAT 75P
* GRUNDORAM KOLLOS

Po zakończeniu dni otwartych dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby firmy DTA-TECHNIK zlokalizowanej przy ul. Granicznej 2 w Bachorzewie koło Jarocina, które połączono z licznymi atrakcjami. Z uwagi na to, iż firma jest sponsorem poskiego alpinisty Marcina Tomaszwewskiego odbyły się pokazy alpinistyczne w jego wykonaniu. Niekwestionowaną atrakcją wieczoru dla zaproszonych gości była możliwość spróbowania własnych sił we wspinaczce na specjalnie przygotowanych balach drewninych, co cieszyło się ogromnym zainteresowanie gości i nawet siąpiący deszcz nikigo nie był w stanie zniechęcić do podjęcia wyzwania.

Gwoździem programu okazały się niekonwencjonalnie przygotowane w otoczce gry światła i muzyki pokazy maszyn firmy TRACTO-TECHNIK. Całość wydarzeń zamknęła trwająca do późnych godzin biesiada przy dźwiękach zespołu rockowego.

My też tam byliśmy i grzane wino w branżowym gronie piliśmy...