Podczas renowacji rurociągów ciśnieniowych głównym wymaganiem stawianym wykładzinie jest jej zdolność do przenoszenia obciążeń wewnętrznych. W przypadku rurociągów grawitacyjnych wykładzina powinna wytrzymać obciążenia pochodzące od ciśnienia zewnętrznego.
Compact Pipe dla różnych aplikacji
Właściciele sieci wodociągowych, gazowych i kanalizacyjnych zmagają się obecnie z wieloma problemami pojawiającymi się podczas eksploatacji rurociągów, a w związku z tym poszukują najlepszych metod renowacji eksploatowanej infrastruktury. Technologie bezwykopowe znalazły powszechnie zastosowanie w programach odnowy rurociągów ze względu na możliwość ograniczenia prac ziemnych i minimalizacji zakłóceń w ruchu. Prowadzenie prac w pasie drogowym przy użyciu tradycyjnych metod instalacyjnych w wykopie otwartym w znacznym stopniu zakłóca organizację ruchu drogowego i stanowi ingerencję w środowisko naturalne.
System Compact Pipe, zaprojektowany przez europejskich konstruktorów jest innowacyjną technologią, polegającą na tym, że do rurociągu poddawanego renowacji wciągana jest nowa rura wykonana z wysokiej jakości polietylenu. Zastosowanie wykładziny z rur ściśle pasowanych wewnątrz starego rurociągu powoduje, że nowa rura w pełni przejmuje jego funkcje...
Więcej w dwumiesięczniku "Inżynieria Bezwykopowa" 4/2011 [40].
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.