10 grudnia 2014 r. zakończono VI z VII odcinków kolektora Burakowski-Bis, wykonywanego z wykorzystaniem technologii mikrotunelowania, co stanowi 97% całości. Sfinalizowanie wszystkich robót mikrotunelowych planowane jest do końca stycznia br.
Fot. Inżynieria Rzeszów
W Warszawie metodą mikrotunelowania wykonywany jest kolektor, którym ścieki z lewobrzeżnej części miasta trafią do oczyszczalni Czajka. Ponad 3-kilometrowy kanał podzielono na siedem sekcji, z których najdłuższa ma 613 m, a najkrótsza i zarazem ostatnia będzie miała dokładnie 107,19 m. Prace wiertnicze rozpoczęły się w marcu br. i zakończą się na początku 2015 r.
Prace nad szóstą, prawie 590-metrową sekcją ruszyły w listopadzie, a zakończyły się 10 grudnia ub.r. Średnia prędkość wiercenia tego odcinka wyniosła około 28 m na dobę. Wykonawca musiał liczyć się z wysokim poziomem wody gruntowej. Drążenie prowadzone było w piaskach o różnym uziarnieniu oraz gruntach spoistych.
Kolektor o 3-metrowej średnicy i długości ponad 3,2 km będzie kluczowym elementem sieci tranzytowej ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.