Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie zamierza poddać renowacji odcinki kanalizacji o łącznej długości niemal 700 m. Wykorzystana ma zostać metoda CIPP.
Fot. ilustrac. glebchik/Adobe Stock
Wszystkie przeznaczone do modernizacji fragmenty są betonowe. W przypadku rurociągu DN300 poddany renowacji ma zostać kanał o długości 317 m; DN400 – 73 m oraz 167 m. Wykonawca zajmie się także długim na 138 m przewodem jajowym 300x500 mm.
Cały kanał posadowiony jest na głębokości maksymalnie 5 m, biegnąc w ul. Hażlaskiej. Do jego modernizacji użyta ma być wykładzina utwardzana na miejscu promieniami UV, o sztywności obwodowej min. SN4kN/m2. W przetargowej dokumentacji zamawiający podkreślił, że nie dopuszcza utwardzania rękawa metodą parową. Poza tym redukcja przekroju poprzecznego kanału po renowacji nie może być większa niż 5%.
Przeznaczony do renowacji kanał pełni funkcję ogólnospławną, jednak po trwającej obecnie rozbudowie drogi i wybudowaniu nowej kanalizacji deszczowej stanie się rurociągiem sanitarnym. Z tego powodu nieczynne wloty kanalizacji deszczowej mają być zaślepione. Zamawiający podkreślił, że prace należy prowadzić w okresach bezdeszczowych w związku z występowaniem dużego napływu deszczówki podczas opadów.
Kolejność prac w Cieszynie:
- sprawdzenie atestów materiałów
- czyszczenie kanału, usunięcie wszelkich przeszkód i zanieczyszczeń uniemożliwiających wykonanie renowacji
- inspekcja telewizyjna i klasyfikacja włączeń
- renowacja
- inspekcja telewizyjna powykonawcza
- sprawdzenie jakości wykonania
- kontrola szczelności.
W przetargu wpłynęły dwie oferty, a wybrano tę złożoną przez firmę INSTBUD z Gdowa (648,2 tys. zł).
Długość kanalizacji ogólnospławnej w Cieszynie wynosi 11 km, sanitarnej 184 km.
Przeczytaj także: Stare kanały jak nowe. Warto zobaczyć, jak to się robi…
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.