Partnerzy portalu

Nagrody Tytan oczami lidera rynku

Trzy zdobyte nagrody, trzy nominacje – ostatnie lata należą do firmy Blejkan


Opublikowano: 27-07-2016 Źródło: Blejkan sp. z o.o.
Autor Dagmara Dukała
Dagmara Dukała
Geoinżynieria drogi mosty tunele

Nieodłącznym elementem dorocznej Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” jest uroczystość wręczenia nagród Tytan w kilku kategoriach związanych z branżą bezwykopową. Charakterystyczne statuetki trafiają do zwycięzców od 2003 r. Od kilku lat do walki o to wyróżnienie staje również szczecińska firma Blejkan.


Nagrody TYTAN. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Nagrody TYTAN. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

Statuetki przyznawane od 13 lat są cenionym w branży wyróżnieniem. W kategorii związanej z renowacją sieci przez wiele lat prym wiodła firma Infra S.A., która ze względu na wyspecjalizowanie się w tym obszarze była nominowana bądź zdobywała nagrodę niemal co rok. W ciągu ostatnich kilku lat swą pozycję na rynku umacniała założona w 2007 r. firma Blejkan, która dziś jest liderem w branży i realizuje nawet najbardziej wymagające projekty. Jury przyznające statuetki docenia m.in. szeroki wachlarz stosowanych metod w zakresie robót renowacyjnych. Wśród nich znajdują się m.in. CIPP, burstlining, kraking, Compact Pipe, wykładziny ciasnopasowane PVC-U czy relining modułami GRP.

Za co wyróżniano firmę Blejkan?

Początkowo, w latach 2010-2011, firma była nominowana w kategorii Projekt roku – renowacja, jednak nie udało jej się zdobyć nagrody. O statuetkę walczyła następującymi realizacjami: renowacja zbiornika wody pitnej, zlokalizowanego na terenie Zamku Książ (2010 r.) oraz modernizacja żelbetowego kanału grawitacyjnego DN2200 o długości 800 m, czterech komór i czterech studni oraz budowa stałej instalacji odwadniającej przewody tłoczne w Warszawie (2011 r.).

Od trzech lat trwa jednak nieprzerwane pasmo sukcesów spółki Blejkan. W 2014 r. firma została uhonorowana Tytanem w kategorii Projekt roku – renowacja (wspólnie z Infra SA.)  za odnowienie kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Pawłowicach. W ramach realizowanej inwestycji do roku 2014 w mieście tym wykonano w zakresie kanalizacji sanitarnej renowację metodą bezwykopową łącznie 1168,23 m sieci (w tym: rękaw CIPP – 960,92 m, kraking – 207,31 m, renowacja 20 szt. studni kanalizacji sanitarnej), a w zakresie kanalizacji deszczowej – 2322,27 m sieci (w tym: rękaw CIPP – 1 842,77 m, kraking – 363,27 m, SPR- PE- 305,23 m, 184 szt. studni kanalizacji sanitarnej).  

Rok 2015 przyniósł w tej samej kategorii już indywidualne zwycięstwo za bezwykopową renowację przedwojennego betonowego kanału ogólnospławnego o przekroju jajowym w zakresie średnic od 750 x 500 do 1100 x 700 mm na długości 630 mb; renowację 38 czynnych przyłączy bocznych za pomocą rękawów CIPP i packerów DN800; uszczelnienie za pomocą kształtek kapeluszowych przyłączy bocznych w ilości 54 szt.; zamulenie istniejących nieczynnych kanałów i odgałęzień bocznych (11 szt.); renowację studni rewizyjnych na kanale (14 szt.); wymianę włazów studziennych na studniach od S1 do S10 (10 szt.) w Opolu.

W tym roku firma Blejkan była nominowana w dwóch kategoriach – po raz pierwszy w kategorii Mały projekt bezwykopowy – za remont sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Avantor Performance Materials Poland S.A. wraz z odcinkiem sieci w ul. Sowińskiego w Gliwicach. W ramach kontraktu wykonano: czyszczenie, inspekcję TV oraz bezwykopową renowację kanalizacji sanitarnej w technologii wykładziny ciasnopasowanej PVC-U DN250 w ilości 41,00 mb; czyszczenie, inspekcję TV oraz bezwykopową renowację kanalizacji sanitarnej w technologii wykładziny z włókna szklanego utwardzanej promieniami UV (DN200 w ilości 201,00 mb; DN250 w ilości 53,00 mb); wykonano uszczelnienia przyłączy kształtką kapeluszową (5 szt.) oraz renowację studni kanalizacyjnych chemią budowlaną (20 szt.).

Tym razem Jury nie przyznało spółce nagrody głównej, jednak doceniło ją w innej kategorii: Projekt roku - renowacja, gdzie zwyciężyła bezwykopową modernizacją kolektora kanalizacyjnego od ul. Rollego do ul. Stoczniowców w Krakowie. Renowacji poddano wówczas 2700 m kolektora metodą reliningu panelami GRPanel w zakresie wymiarów 1500/2250 - 3000/2350 oraz 70 m kolektora 3000/2350 wykładanego płytkami bazaltowymi. W technologii bazaltowej wykonano również modernizację trzech komór przelewowych. Pozostałe studnie i komory znajdujące się na trasie kolektora poddano renowacji chemoodpornymi powłokami mineralnymi.

Marek Gromada - wiceprezes firmy Blejkan S.A. odbiera Tytana 2016 / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

Marek Gromada - wiceprezes firmy Blejkan S.A. odbiera Tytana 2016 / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

Która z nagrodzonych realizacji wymagała najwięcej pracy?

Jak podkreśla prezes firmy Jakub Blejsz, każdy kontrakt jest inny, każdy wymaga poświęcenia i zaangażowania, wykorzystywania specjalistycznej wiedzy oraz ciągłego doskonalenia własnych umiejętności.

Trudno powiedzieć, na którego z Tytanów pracowaliśmy najciężej. Dla nas każda z nagród jest tak samo ważna. Cieszymy się, że wykonane przez nas realizacje zostają zauważone i docenione. Możliwość wykorzystania na kontraktach całego wachlarza różnorodnych technologii bezwykopowych, daje zarówno nam, jak i naszym pracownikom, wiele satysfakcji, a podkreślenie naszych wysiłków poprzez otrzymanie tak prestiżowej nagrody, jak Tytan, napawa nas dumą - powiedział.

Czytaj też: Dlaczego warto stosować różne technologie renowacyjne?

O sukcesach sportowych z Jakubem Blejszem

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.