Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie rozstrzygnął przetarg, którego przedmiotem jest wykonanie w technologii bezwykopowej renowacji kanału deszczowego na długości około 1,7 km.
Bezwykopowa renowacja kanałów w Poznaniu. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com
W dniu 8 września w Warszawie została podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie remontu kanału deszczowego wzdłuż ul. Grójeckiej na odcinku od wiaduktu nad torami PKP Warszawa–Rakowiec do ul. Banacha wraz z przykanalikami, studniami i wpustami ulicznymi w technologii bezwykopowej. Wykonawcą prac została firma BLEJKAN S.A.
Długość kanału głównego przeznaczonego do naprawy to około 1,7 km, a odgałęzień bocznych - około 657 m.
Jakie prace zostaną zrealizowane w Warszawie?
Zakres umowy obejmuje zaprojektowanie i wykonanie renowacji kanału głównego przy użyciu rękawa wykonanego z maty z włókna szklanego, nasączonego żywicami poliestrowymi, utwardzanego promieniami UV. Zaplanowano odnowienie przewodów o następujących średnicach i długościach:
- DN300 – długość kanału około 57,8 m,
- DN350 – długość około 21,6 m,
- DN400 – długość około 566,25 m,
- DN450 – długość około 68,50 m,
- DN500 – długość około 139,8 m,
- DN600 – długość około 801,4 m.
Ponadto przewiduje się bezwykopową renowację odgałęzień bocznych o średnicy DN150 w technologii rur utwardzanych na placu budowy (tzw. rękaw wykonany z tkaniny poliestrowej o strukturze filcu nasączony żywicą epoksydową utwardzany gorącą wodą) o długości około 126,2 m oraz o średnicy DN200 (około 530,7 m).
Kontrakt obejmuje także doszczelnienie połączenia pomiędzy poddanym renowacji kanałem a odgałęzieniem bocznym wpiętym bezpośrednio w kanał poprzez zamontowanie kształtki kapeluszowej typu C, bezwykopową renowację 50 sztuk studni kanalizacyjnych (w technologii paneli GRP), a także renowację 40 sztuk wpustów deszczowych (przy zastosowaniu natrysku chemią budowlaną). Wykonawca wyłączy również z eksploatacji (poprzez zamulenie) odcinek kanału głównego DN450 liczący 14,05 m długości.
Kiedy ruszą prace w terenie?
Obecnie trwają prace projektowe, a fizyczne wejście na plac budowy powinno nastąpić w dniu 15 października br. Zgodnie z założonym harmonogramem realizacja kontraktu zakończy się do 15 grudnia br.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.