Renowacja zostanie przeprowadzona z zastosowaniem bezwykopowej metody CIPP (ang. Cured in Place Pipe) z wykorzystaniem rękawa utwardzanego parą lub wodą. Jak twierdzą pracownicy przedsiębiorstwa z Kielc, to technologia najmniej uciążliwa dla ruchu ulicznego. Jeśli chodzi o ul. Zagnańską, roboty obejmą kanały o średnicach: Ø300, Ø200, Ø160, Ø150 i łącznej długości ponad 1,7 km. W ul. Witosa są to kanały - Ø500, Ø300,  Ø200, Ø160, Ø150 o łącznej długości ponad 1,3 km.

Prace będą odbywały się przy utrzymaniu ciągłości odbioru ścieków.

Rozpoczęcie robót w terenie nastąpi po wykonaniu i zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu, który to projekt jest w zakresie rzeczowym wykonawcy. Prace wykonywane są na podstawie projektu zamawiającego i to w dosłownym tego znaczeniu, ponieważ opracowali go etatowi pracownicy Wodociągów Kieleckich - mówi Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy przedsiębiorstwa z Kielc.

Za realizację prac odpowiedzialna jest firma Per Aarsleff Polska sp. z o.o. wybrana w drodze przetargu.

Per Aarsleff Polska sp. z o.o. w 100% należy do duńskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Arhus w Danii - Per Aarsleff A/S, notowanego na giełdzie w Kopenhadze.

W dniach 11-12 stycznia w Gdańsku odbędzie się II Konferencja „CIPP Technology Days”, organizowana przez Wydawnictwo INŻYNIERIA. W programie znajdzie się m.in. panel dyskusyjny poświęcony tematyce związanej z technologią renowacji sieci wykładzinami utwardzanymi na miejscu. Zapraszamy do udziału!

Przeczytaj także: pod Rynkiem Głównym w Krakowie wykonano przewiert sterowany