Odcinek, który będzie poddany renowacji, znajduje się w ul. Warszawskiej. PWiK wymaga, by wykonawca zastosował metodę CIPP (ang. Cured in Place Pipe) z użyciem rękawa z włókna poliestrowego utwardzonego termicznie.

Firmy, które zamierzają wystartować w przetargu, muszą udostępnić wykaz robót, które wykonały nie wcześniej niż pięć lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres ich działalności jest krótszy - w tym czasie. Należy też podać rodzaj tych prac, wartości, daty, miejsca wykonania i nazwy zamawiających. Ponadto trzeba załączyć dowody na to, że roboty zostały zrealizowane odpowiednio.


Od firmy, która wygra przetarg, PWiK wymaga, by po renowacji szczelność kanału była 100-procentowa. Jedynym przetargowym kryterium jest cena.

W Lidzbarku Warmińskim znajduje się 51,4 km sieci wodociągowej i 34,3 km sieci kanalizacyjnej (raport z 30 czerwca 2014 r.). Miasto leży na pograniczu Niziny Sępopolskiej i Pojezierza Olsztyńskiego, w dorzeczu Łyny oraz jej prawobrzeżnego dopływu Symsarny. Zajmuje powierzchnię 14,35 km2. Lidzbark Warmiński zamieszkuje ponad 16 tys. osób.

Przeczytaj także: renowacja 140-letniego kanału ciśnieniowego