Partnerzy portalu

BLEJKAN w zestawieniu Orłów Wprost

Opublikowano: 19-12-2017 Źródło: Wprost, inzynieria.com

Szczecińska firma BLEJKAN S.A. znalazła się na liście Orłów Wprost, wyróżniającej najlepszych polskich przedsiębiorców. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Świnoujściu (dla przedsiębiorców z regionu zachodniopomorskiego) przez tygodnik „Wprost” nagrodę odebrał prezes spółki, Jakub Blejsz.


Laureaci i laureatki Zachodniopomorskich Orłów Wprost na gali w Świnoujściu. Fot. Krzysztof Sokalski Laureaci i laureatki Zachodniopomorskich Orłów Wprost na gali w Świnoujściu. Fot. Krzysztof Sokalski

Wyróżnienia trafiają do najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw. Na liście Orłów Wprost znajdują się głównie firmy, które wyróżniają się pod względem wyników finansowych. Jak podkreślają pomysłodawcy, tytuły Orłów Wprost są równorzędne.

Od lewej: Jacek Pochłopień – redaktor naczelny „Wprost, Jakub Blejsz – prezes firmy BLEJKAN S.A. Od lewej: Jacek Pochłopień – redaktor naczelny „Wprost, Jakub Blejsz – prezes firmy BLEJKAN S.A.

Lider w branży bezwykopowej renowacji wyróżniony przez „Wprost”

BLEJKAN od lat utrzymuje pozycję lidera w branży bezwykopowej w zakresie renowacji sieci. Usługi, jakie świadczy, obejmują renowację przewodów kanalizacyjnych, wodociągowych, ciśnieniowych, technologicznych i gazowych z zastosowaniem pełnego wachlarza technologii, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Firma stale inwestuje m.in. w rozwój kadry, zaplecza technicznego, pozyskiwanie nowych technologii, dzięki czemu ma ugruntowany w branży wizerunek solidnego partnera. Działania prowadzi nie tylko w kraju, ale i poza granicami Polski, w krajach sąsiednich, nadbałtyckich, stara się również o pozyskanie kontraktów m.in. w Rumunii.

Jak mówi prezes firmy, Jakub Blejsz, ubieganie się o pozyskanie kontraktów w ramach zamówień publicznych poza Polską wiąże się m.in. z posiadaniem odpowiednich certyfikatów potwierdzających możliwość stosowania konkretnych technik i technologii. To samo dotyczy pracowników. Dla firm z Polski są to spore utrudnienia, gdyż pozyskanie takich certyfikatów zajmuje minimum rok. Dlatego obecnie prace realizowane są we współpracy z partnerami zagranicznymi, jednak staramy się o to, by docelowo móc samodzielnie funkcjonować również w innych krajach.

Lista Orłów „Wprost”

Redakcja tygodnika „Wprost” listę najlepszych przedsiębiorców tworzy we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode. Przy jej opracowaniu pod uwagę brane są m.in. przychody, zyski, rentowność oraz rzetelność płatnicza. Charakter listy jest ogólnopolski, a nagrody są wręczane w poszczególnych regionach kraju.

Orły nawiązują do wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w swojej codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można wysoko nieść biało-czerwoną flagę, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – z londyńskiej siedziby emigracyjnego rządu polskiego – argumentuje tygodnik.

Przeczytaj także: Firma z Polski prowadzi renowację kanalizacji w Rydze

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia