Dariusz Zwierzchowski i Karol Skowera przypominają, że z biegiem lat pojęcie trwałości zmieniało swoją istotę. Obecnie obiekty nie są wznoszone „na wieki”, lecz na określony czas, nazywany okresem użytkowania. Dodają, że konieczność przeprowadzania wszelkiego rodzaju napraw i renowacji wymusza prowadzenie badań nośności podłoża oraz kontroli jakości zrealizowanych prac naprawczych. Podczas czerwcowej prezentacji omówią czynniki wpływające na wyniki badań pull-off.

„INŻYNIERIA Bezwykopowa” cztery razy organizowana była w Zakładzie Uzdatniania Wody na krakowskich Bielanach, dwukrotnie w Zawierciu i raz w Niepołomicach. Tym razem, już po raz dziewiąty, zapraszamy do Dworu w Tomaszowicach k. Krakowa! W czerwcu nie zabraknie interesujących wykładów, dyskusji panelowych oraz warsztatów, a do Tomaszowic wracamy m.in. dlatego, że można tam bezinwazyjnie i bez ryzyka uszkodzenia istniejącej infrastruktury zorganizować np. pokaz operacji wiertniczych.

Zgodnie z opiniami zainteresowanych, nasza konferencja jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce, które gromadzi wiele specjalistycznych firm z rynku bezwykopowego działających w różnych dziedzinach i stwarza możliwości przeprowadzenia pokazów na większą skalę – wyjaśnia Paweł Kośmider, przewodniczący konferencji. Właśnie dlatego w tym roku aż połowa z każdego konferencyjnego dnia przeznaczona zostanie na zorganizowane na terenie zewnętrznym pokazy technologii oraz maszyn i urządzeń.

Wszystkiego nt. konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” dowiesz się TUTAJ.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej konferencji „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”: Czym żyje branża bezwykopowa?