Firma BLEJKAN S.A. kupiła 100% udziałów w przedsiębiorstwie Mazur sp. z o.o. ze Świecia. Sfinalizowanie transakcji miało miejsce 18 maja 2018 r. To kolejny etap strategii realizowanej przez spółkę, której jednym z elementów jest akwizycja. BLEJKAN inwestuje zarówno w podmioty polskie, jak i zagraniczne.
Mazur sp. z o.o. to producent wykładzin renowacyjnych i wykonawca renowacji sieci kanalizacyjnych z wykorzystaniem metody CIPP (ang. Cured in Place Pipe). Firma na polskim rynku działa od 1992 r., a prace z zastosowaniem rozwiązań bezwykopowych wykonuje nieprzerwanie od 2000 r. Na swoim koncie ma zadania realizowane dla zarządców największych miejskich sieci kanalizacyjnych w Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Szczecinie.
Spółka Mazur wzmocni Grupę BLEJKAN przede wszystkim wysoko wykwalifikowaną kadrą z długoletnim doświadczeniem oraz nowoczesną bazą produkcyjno-magazynową i specjalistycznym sprzętem o europejskim standardzie.
Mazur nie jest pierwszą firmą, którą BLEJKAN pozyskał w ostatnim czasie. Szczecińskie przedsiębiorstwo zakupiło niedawno m.in. część Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych „ABIKORP” sp. z o.o., zajmującego się bezwykopową budową w technologii mikrotunelowania czy firmę renowacyjną AKWA Sanierungstechnik GmbH w Niemczech.
Akwizycja jest jednym z filarów rozwoju spółki, umacniającej swoją pozycję w sektorze bezwykopowej renowacji przewodów podziemnych (posiada niemal wszystkie technologie, jakie są dostępne na rynku renowacyjnym w Polsce i na świecie), ale również wkraczającej w obszar bezwykopowej budowy.
Jako wykonawca specjalizujący się w modernizacji przewodów kanalizacyjnych, wodociągowych, ciśnieniowych, technologicznych i gazowych z zastosowaniem pełnego wachlarza technologii bezwykopowych, BLEJKAN sukcesywnie realizuje kolejne cele, angażując się w coraz bardziej skomplikowane zadania i działając na coraz większą skalę, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jednocześnie firma inwestuje w swój park maszynowy, w nowoczesne technologie i w wykwalifikowany zespół, bez którego – jak podkreśla wiceprezes spółki, Marek Gromada, w wywiadzie opublikowanym w kwartalniku „Inżynieria Bezwykopowa” (2/2018 [70]) – realizacja trudnych przedsięwzięć i rozwój firmy nie byłyby możliwe.
Potencjał kadrowy i sprzętowy, powiększany m.in. poprzez pozyskiwanie kolejnych spółek, pozwala firmie realizować wiele kontraktów jednocześnie. Coraz więcej z tych zadań wykonywanych jest poza granicami Polski – np. w Niemczech, na Litwie, Łotwie, w Estonii, Finlandii czy Rumunii.
Przeczytaj także: Renowacja syfonu pod Wisłą w technologii CIPP
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.