Pierwsze półrocze 2018 r. było dla firmy HABA-BETON bardzo pracowite. Dostarczyła ona m.in. szereg zamówień na potrzeby 30 polskich inwestycji. Producent nie spoczywa jednak na laurach i szykuje kolejne dostawy.
Rury HABA-BETON. Fot. Quality Studio
Firma HABA-BETON funkcjonuje na rynku już od ponad wieku. Przez ten czas zdobyła pozycję jednego z wiodących europejskich producentów rur oraz systemów kanalizacyjnych z betonu i żelbetu. Choć jej główna siedziba znajduje się w miejscowości Garching w Bawarii, posiada oddziały również w Austrii i w Polsce.
Z jej produktów korzystają wykonawcy w całej Europie – rury HABA-BETON były wykorzystywane do realizacji takich inwestycji, jak m.in. budowa i rozbudowa lotnisk w Monachium czy Wiedniu, budowa kanalizacji w Berlinie czy Hamburgu oraz Warszawie, Wrocławiu czy Łodzi i Krakowie.
Fot. Quality Studio
W ciągu kilku ostatnich miesięcy firma dostarczała swoje produkty na tereny różnego rodzaju budów. Rury żelbetowe DN800–1500 dotarły m.in. na budowę autostrady A1 (odcinek I, Pyrzowice) oraz drogi ekspresowej S8. Produkty o większych średnicach (DN1000-2000) wykorzystano podczas modernizacji linii kolejowej nr 354 Poznań Główny–Chodzież–Piła Główna. Rury o nieco mniejszych średnicach, DN300–DN800, posłużyły do budowy kanalizacji deszczowej w Szczecinie.
Część zamówień obejmowała rury żelbetowe instalowane w technologii mikrotunelowania – takie produkty trafiły do oczyszczalni Wołów (DN1000/1280) czy do Łodzi (modernizacja kolektora sanitarnego i wodociągowego, DN700/960).
Firma dostarczyła też dwukrotnie rury żelbetowe z wbudowaną już studnią styczną – do Zabrza (Fortum Zabrze; rura o średnicy DN2500 ze studnią DN1000 wraz z korkiem) oraz na budowę zbiornika retencyjnego we Wrocławiu (DN1000).
Niezmiennie HABA-BETON realizuje dostawy swojego sztandarowego produktu, tj. rur jajowych. Cechują się one unikatowym kształtem: są wąskie na dole, a szerokie na górze, dzięki czemu podczas przepływu ścieków następuje samoistne ich oczyszczanie. Wykorzystano je m.in. podczas modernizacji linii kolejowej E30 (800/1200, z okładziną PEHD) w Krakowie oraz w ul. Dąbskiej – również w stolicy Małopolski (900/1350).
Fot. Quality Studio
W najbliższym czasie do Mielca trafią rury żelbetowe DN1500 dojrzewające w formie, w Świnoujściu zamontowane zostaną rury żelbetowe DN300, a na budowie suchego zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny pojawią się rury żelbetowe o średnicach od DN600 do DN1000.
To nie koniec projektów na 2018 r. – HABA-BETON zaplanowała już realizację kolejnych dziesiątek zamówień, w tym na budowę dróg ekspresowych S8 i S3.
Przeczytaj także: Cztery lata fabryki HABA-Beton w Ujeździe
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.