Realizacja każdej inwestycji obejmuje wiele etapów – każdy z nich musi być przeprowadzony rzetelnie i zgodnie ze sztuką. Dlatego tak ważne jest podnoszenie kwalifikacji i wymiana doświadczeń pomiędzy profesjonalistami. Dla projektantów z branży wodociągowo-kanalizacyjnej jedną z lepszych okazji do merytorycznej dyskusji była „Międzynarodowa Konferencja Amiblu dla Projektantów”, która odbyła się w połowie września w Krakowie.
Międzynarodowa Konferencja Amiblu dla Projektantów. Fot. inzynieria.com
Podczas otwarcia wydarzenia Andrzej Pielaszkiewicz, dyrektor sprzedaży firmy Amiblu na Europę Wschodnią, podkreślił, że z roku na rok zainteresowanie konferencją organizowaną dla projektantów już od kilkunastu lat jest coraz większe, co potwierdza rosnąca liczba uczestników konferencji. Tym razem do Krakowa przyjechało około 160 uczestników nie tylko z Polski, ale i zza wschodniej granicy.
Andrzej Pielaszkiewicz, dyrektor sprzedaży firmy Amiblu na Europę Wschodnią. Fot. inzynieria.com
Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać referatów dotyczących starannie wyselekcjonowanych tematów. Adam Olesiński, odpowiadający w Amiblu za projekty realizowane w woj. mazowieckim, opowiedział o największym projekcie renowacyjnym w Polsce, tj. o odnowie kolektora Burakowskiego. Międzynarodowy ekspert grupy Amiblu w zakresie technologii przecisku i mikrotunelowania, Dariusz Kosiorowski, skupił się z kolei na kryteriach doboru rur przeciskowych. Wyjaśnił, jakie są ich możliwości i ograniczenia, po czym w skondensowany sposób zaprezentował, w jaki sposób należy dokonywać wyboru metody przecisku.
dr hab. Paweł Licznar, prof. PWr. Fot. inzynieria.com
Projekt musi zawsze odpowiadać potrzebom użytkowników projektowanego obiektu czy infrastruktury. Dlatego jedna z prezentacji, przedstawiona przez Tomasza Filipka, kierownika projektów kolejowych i lotniskowych, dotyczyła bardzo specyficznej inwestycji. Zaprezentował on projekt przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową, wykonanego metodą przecisku z wykorzystaniem rur GRP OD3600.
Nowoczesne podejście doboru retencji rurowej na bazie kalkulatora PANDa zaprezentował dr hab. Paweł Licznar, prof. PWr, a temat retencji kontynuował Robert Walczak, szef działu technicznego Amiblu. Opowiedział o rozwiązaniu Amiscreen, czyli o zbiornikach retencyjno-zrzutowych. Na koniec przedstawiono historię realizacji Reidi tee Tallin, a konkretnie sposób zastosowania przecisków w ramach tego projektów.
Robert Walczak, szef działu technicznego Amiblu. Fot. inzynieria.com
Organizatorzy zapewnili uczestnikom również odpowiednią ilość czasu na dyskusję – nie tylko w ramach obrad, ale i w trakcie zaproponowanych atrakcji. Projektanci i eksperci mieli m.in. możliwość odbycia rejsu statkiem po Wiśle czy wysłuchania znanej stand-uperki Wiolki Walaszczyk.
Konferencje to sprawdzony sposób poszerzania wiedzy i nawiązywania relacji biznesowych, dlatego firma Amiblu już za rok zaprosi projektantów na kolejną edycję spotkania, znów w innym, pięknym mieście.
Przeczytaj także: XII Międzynarodowa Konferencja dla Projektantów
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.