Dokument, nad którym pracuje zespół roboczy PSTB zyskał już spójny szkielet, a pozostałe do wykonania prace przypisano do poszczególnych ekspertów. Każdy z nich będzie opracowywać wybrane przez siebie zagadnienie w duchu ustaleń, które podjęte zostały podczas grudniowego spotkania. Wzięli w nim udział dr inż. Bogdan Przybyła i dr inż. Andrzej Kolonko (Politechnika Wrocławska), dr inż. Florian G. Piechurski (Politechnika Śląska), dr inż. Dariusz Zwierzchowski (Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.), dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. PW (Politechnika Warszawska), dr hab. inż. Adam Wysokowski, prof UZ (Uniwersytet Zielonogórski) oraz Paweł Kośmider – prezes PSTB. 

Opracowywane w najbliższym czasie materiały będą uzupełniane, a następnie zebrane w całość i zaprezentowane na forum podczas IV Konferencji Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, która odbędzie się w dniach 8–10 stycznia 2020 r. Prezentacja odbędzie się podczas I części sesji roboczej zaplanowanej na 10 stycznia. W części drugiej odbędzie się dyskusja nad ostatecznym kształtem wytycznych, a każdy z  uczestników konferencji będzie mógł zgłosić swoje uwagi.

Zgodnie z założeniem Stowarzyszenia, przedstawiciele branży powinni mieć wpływ na finalny  kształt przygotowywanego dokumentu, ponieważ jest on opracowywany właśnie dla branży. Dlatego wszystkie uwagi, które padną podczas konferencji, zostaną gruntownie przeanalizowane przez zespół roboczy, a te, które zostaną uznane za zasadne, będą uwzględnione w wytycznych.

Ostatecznym etapem przed publikacją wytycznych będzie ich konsultacja oraz poddanie recenzji ekspertów. Wytyczne zaopiniują prof. dr hab. inż. Cezary Madryas (Politechnika Wrocławska) oraz prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski (Politechnika Warszawska).

Wszystkich zainteresowanych wytycznymi PSTB serdecznie zaprasza do Poznania.

PSTB zostało założone w 1999 r. Głównym celem jego działalności na terenie Polski jest propagowanie technologii i metod bezwykopowych. Intencją członków Stowarzyszenia jest kreowanie powszechnie stosowanych standardów technicznych realizacji robót z wykorzystaniem technologii bezwykopowych, popularyzacja wiedzy na ich temat, integracja zawodowa osób związanych z branżą bezwykopową oraz reprezentacja ich interesów przed właściwymi władzami. Wśród aktywności PSTB znajduje się m.in. opracowanie i zalecanie norm bezpieczeństwa do stosowania przy realizacji robót z użyciem technologii bezwykopowych, organizacja seminariów oraz szkoleń prezentujących i promujących technologie bezwykopowe, a także inicjowanie spotkań, które stanowią okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie ich stosowania.

Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: CIPP „bije” kolejne rekordy. III Konferencja CIPP Technology Days