Rok 2019 był dobrym rokiem pod względem jakości wykładzin CIPP (ang. Cured In Place Pipe), nie tylko w Niemczech, ale także w wielu krajach europejskich – twierdzą autorzy 16. raportu dot. wykładzin CIPP (LinerReport), przygotowywanego przez IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbH (Instytut Infrastruktury Podziemnej).
Jakość wykładzin wzrasta. Fot. IKT
Zachęcające jest to, że średnio osiągnięto lepsze lub równie dobre wyniki w porównaniu z rokiem poprzednim w zakresie prawie wszystkich kryteriów testowych – podkreślają.
Tylko nielicznym firmom renowacyjnym udaje się zapewnić bardzo dobre wyniki przez cały czas. W tym roku tylko trzy firmy dołączyły do „Klubu 100%”, czyli tych firm, których próbki zaliczyły celująco wszystkie cztery kryteria testowe. Niewątpliwie wciąż istnieje pole do poprawy jakości. To samo odnosi się do proporcji próbek wykładzin CIPP, które spełniają wszystkie cztery kryteria testowe jednocześnie i tych, którym się to nie udało. 93% to nie jest imponujący wynik, ponieważ oznacza to, że co 14. wykładzina nie spełnia w pełni wymogów jakościowych – zaznacza IKT.
W 2019 r. większość wyników badań próbek wykładzin CIPP pozostawała na bardzo wysokim poziomie, w porównaniu z ostatnimi latami, jeżeli cztery kryteria badania rozpatruje się indywidualnie. Jeśli przyjmie się, że profesjonalnie zainstalowana wykładzina CIPP musi spełniać wartości docelowe dla wszystkich czterech kryteriów testowych, powstaje gorszy obraz jakości zbadanych wykładzin.
Jak wygląda zestawienie przygotowane przez IKT i jak przedstawia się jakość próbek zainstalowanych w ubiegłym roku wykładzin CIPP, będzie się można dowiedzieć z lektury pierwszego tegorocznego wydania kwartalnika „Inżynieria Bezwykopowa” [77], w którym opublikujemy pełny raport.
O LinerReport
Raport IKT LinerReport ma zasięg międzynarodowy, biorą w nim udział firmy renowacyjne z siedmiu krajów. Przesłane próbki są oceniane na podstawie czterech krótkoterminowych testów. Ocena pozytywna/negatywna dla każdej pojedynczej próbki jest określana poprzez porównanie wyniku testu z oczekiwaną wartością zainstalowanej wykładziny, która jest albo wartością deklarowaną przez producenta dla produktu albo wartością wymaganą przez specyfikację klienta.
Z wszystkimi opublikowanymi przez nas raportami IKT można zapoznać się zarówno w archiwalnych numerach kwartalnika „Inżynieria Bezwykopowa” , jak i w portalu inzynieria.com:
Przeczytaj także: Czy zakończył się trend ulepszania jakości wykładzin do renowacji kanalizacji?
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.