Na terenie stołecznych dzielnic Bielany i Bemowo ruszyła budowa tranzytowo-retencyjnego kolektora ściekowego Lindego Bis. Kanał grawitacyjny ma przejmować część ścieków i wód opadowych spływających z tych rejonów stolicy oraz odciążyć tamtejszą kanalizację, ograniczając powstawanie zalewisk i podtopień powodowanych ulewnymi deszczami. Rurociąg wybudowany zostanie z wykorzystaniem bezwykopowej metody mikrotunelowania.
Fot. Drone in Warsaw / Adobe Stock
Kolektor będzie miał 4 km długości, 2 m średnicy, a w miejscu przejścia pod I linią metra (stacja Młociny) – 1,6 m średnicy. Będzie jednym z trzech najdłuższych obiektów tego typu w stolicy, tuż obok kolektora Wiślanego (9,5 km) i Mokotowskiego Bis (3,5 km). Jego trasa prowadzić ma przez Bielany w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic: Conrada, Wólczyńskiej, Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie połączy się z istniejącym kolektorem Burakowskim.
Prace budowlane realizuje konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów oraz Abikorp Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Potrwają do połowy 2023 r.
Cały projekt, którego częścią jest budowa Lindego Bis – „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie” – wart jest 6,7 mld zł.
Przeczytaj także: Kto wybuduje ostatni odcinek kolektora Wiślanego w Warszawie?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.