W Płocku zakończono modernizację rurociągów transportujących wodę surową o łącznej długości niemal 3 km. Wykorzystano dwie bezwykopowe metody.
Fot. Wodociągi Płockie
Zadanie polegało na unowocześnieniu przewodów DN800 i DN500 od ujęcia wody powierzchniowej Grabówka. To główne źródło zaopatrzenia miasta, pobór z tego miejsca stanowi od 40% do 60% wody tłoczonej do płockiej sieci. Jeśli chodzi o przewody o większej średnicy, dzięki wykorzystaniu metody reliningu odnowiono fragment o długości 1447,4 m. W drugim przypadku, renowacją CIPP (ang. Cured In Place Pipe) objęto wodociąg o długości 1473,6 m. Zmodernizowano też komory technologiczne, poza tym dokonano wymiany uzbrojenia sieci.
Na tym jednak nie koniec, ponieważ do zadania wykonawcy należała także budowa połączenia rurociągów z ujęcia Grabówka z przewodem biegnącym od ujęcia Borowiczki.
Źródło: Wodociągi Płockie
Umowę realizowano w formule „projektuj i buduj”, jej wartość to niemal 9,5 mln zł, z czego 4,9 mln zł stanowiło wsparcie z Unii Europejskiej. Cel robót to poprawa bezpieczeństwa pracy stacji uzdatniania wody przy ul. Górnej. Inwestorem była spółka Wodociągi Płockie, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne TOLOS.
Zobacz także: Przebudowa głównego ujęcia wody dla Płocka
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.