Cured In Place Pipe to jedno z najpopularniejszych obecnie na świecie rozwiązań do odnowy rurociągów – technologia jest niezmiennie rozwijana, pojawiają się też coraz to nowsze sposoby jej zastosowania. Branża nie ustaje w wysiłkach pogłębiania swojej wiedzy i wymiany doświadczeń: platformą, która im w tym pomaga, jest m.in. coroczna Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. W tym roku spotkanie odbywało się w Łodzi i było już szóstym z kolei takim wydarzeniem.
W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania metodą CIPP na całym świecie, a szczególna dynamika towarzyszy rozwojowi w obszarze instalacji wykładzin utwardzanych promieniowaniem UV. Obserwując tendencje rynkowe, można stwierdzić, że w najbliższym czasie producenci będą kładli coraz większy nacisk na wzrost średnic rękawów oraz na minimalizowanie grubości ich ścianek. Jakie nowinki technologiczne prelegenci zaprezentowali tym razem? O jakich ciekawych projektach opowiedzieli?
Poniżej zapis tekstowej relacji LIVE z konferencji.
Zapraszamy do śledzenia konferencyjnych wydarzeńPrzewodniczący Konferencji, Paweł Kośmider, zakończył merytoryczną część konferencji.
Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie branżowe wsparcie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom wydarzenia!
- Sponsor Generalny – POliner sp. z o.o.,
- Sponsorzy Złoci –
- BLEJKAN S.A.,
- “ELSE” TECHNICAL AND RESEARCH SERVICE CO. LTD. sp. z o.o.,
- Aegion Corporation/Insituform,
- RELINEEUROPE AG,
- Sezam Instal sp. j.,
- Sponsorzy Srebrni –
- MC Bauchemie,
- Sewetronics,
- Sponsor Brązowy – inLiner.
Jesteśmy także wdzięczni za wsparcie naszym Partnerom i Patronom honorowym konferencji:
Partnerzy i patroni
- Jego Magnificencji prof. dr. hab. inż. Jerzy Lis, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie,
- Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.,
- IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur (Instytutowi Infrastruktury Podziemnej),
- Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- Jego Magnificencji dr. hab. inż. arch. Andrzejowi Białkiewiczowi, Rektorowi Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki,
- Polskiemu Stowarzyszeniu Technologii Bezwykopowych,
- Polskiemu Zrzeszeniu Inżynierów i Techników Sanitarnych,
- Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców,
- Wodociągom Miasta Krakowa S.A.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły kwartalniki "Inżynieria Bezwykopowa", "GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele" oraz portal inzynieria.com
Gratulujemy zespołowi eksperckiemu Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych zakończenia z sukcesem procesu tworzenia wytycznych odbiorowych prac wykonywanych w technologii CIPP.
Ustawa o wyrobach budowlanych wymaga od nas spełnienia pewnych norm – m.in. wymagań długookresowych. Za to odpowiada producent rękawa, który wykazuje zdolność spełnienia tego wymagania przez produkt.
Dariusz Zwierzchowski: badania, które są wykonywane w Polsce, niekoniecznie są honorowane na tzw. Zachodzie, mimo, że jesteśmy w UE – natomiast badania wykonane w laboratoriach zagranicznych są honorowane w naszym kraju.
Andrzej Kolonko: inwestorzy potrzebują doświadczenia, by nabyć pełnej wiedzy na temat technologii renowacyjnych, trudno ją zdobyć z doskoku.
Po przedstawieniu założeń wytycznych rozpocznie się dyskusja panelowa.
Rozwiązania formalne, organizacyjne i techniczne przyjęte w wytycznej przedstawi Bogdan Przybyła z Politechniki Wrocławskiej
Adam Wysokowski: regulacje powinny być krótkie, prowadzące do tego, by zadania realizowane były po prostu dobrze
Adam Wysokowski: Krajowa Ocena Techniczna nie jest dopuszczeniem wyrobu do użytku, a często pojawia się w specyfikacjach
Adam Wysokowski: normy nie są obowiązkowe – inaczej hamowałyby postęp w budownictwie. Mają nam pomagać, a nie utrudniać pracę.
Jako pierwszy swoje wnioski przedstawi Adam Wysokowski, Kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei (Uniwersytet Zielonogórski), prezentując rolę wytycznych w infrastrukturze podziemnej
Przez ostatnie ponad 2 lata lata grupa robocza PSTB pracowała nad opracowaniem wytycznych pt. „Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych" – teraz eksperci podsumują działania.
Trwa przerwa obiadowa. Zapraszamy na 15:45 na sesję poświęconą wytycznym odbiorowym prac w technologii CIPP.
Sławomir Kapica: Na rynku najbardziej brakuje pieniędzy i zleceń – to przeszkadza w rozwoju.
Wymiarowanie otwartego wodociągu jest problematyczne – liczy się czas. Warto wcześniej przygotować wstępny projekt – komentuje Beata Nienartowicz.
Czy bardziej opłacalna jest wymiana rur czy instalacja wykładziny samonośnej? Marcin Derda: Chcielibyśmy budować nowe sieci, ale nie zawsze jest taka możliwość. Czasem, z uwagi na istnienie gęstej sieci infrastruktury, koneiczna jest renowacja.
Czas na panel dyskusyjny!
Sławomir Kapica: Łącząc w wykorzystaniu przedsięwzięć renowacyjnych narzędzia softwarowe z urządzeniami-wytworami mechaniki precyzyjnej można osiągnąć zaplanowany profesjonalizm wykonywanych prac i ich efektywność, bo tylko to tak naprawdę się liczy.
Sławomir Kapica: Zastosowanie sztucznej inteligencji w kanałach nie jest wyłącznie futurystyczną mrzonką sprzed kilku lat – ta idea szybko staje się rzeczywistością.
W jaki sposób można optymalizować koszty napraw, a potem koszty konserwacji, utrzymania oraz obsługi i później redukować uciążliwość wyłączeń obiektowych ze względu na te procesy? Otóż – dzięki sztucznej inteligencji
Sesje techniczne zwieńczy prelekcja Sławomira Kapicy z ,,ELSE” TECHNICAL AND RESEARCH SERVICE CO. LTD. sp. z o.o.: "Dobór profesjonalnych urządzeń do realizacji bezwykopowych Renowacji Wykładzinami Utwardzanymi na Miejscu. Sztuczna Inteligencja w kanale? – technologiczne nowości firmy IBAK"
Kiedy należy odrzucić próbkę kompozytu?
Dariusz Zwierzchowski (Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.): Badania laboratoryjne rękawów CIPP do renowacji przewodów wodociągowych zgodnie z wymaganiami nowej normy PN-EN ISO 11298-4
Mark Kopietz: zapewnienie jakości jest bardzo ważne również z uwagi na to, iż każda kolejna naprawa wiąże się z kosztami.
Mark Kopietz: badając jakość, wykonujemy badania mechaniczne, przepływu temperatury, właściwości chemicznych.
Mark Kopietz: musimy mieć jak najlepsze warunki na placu budowy do pobrania próbek, od tego zaczyna się zapewnienie jakości
Źle utwardzony rękaw nie ma odpowiedniej konstrukcji, zmniejszają się właściwości mechaniczne produktu.
Wykładzina nasączona żywicą, przed utwardzeniem
Jakość to stopień, w jakim charakterystyka materiałowa wypełnia wymagania.
Wystąpienie tłumaczy Rafał Chart z Insituform Linings Ltd.
Teraz wystąpi gość zagraniczny: dr inż. Mark Kopietz z laboratorium SBKS GmbH & Co. KG z prelekcją "Zapewnienie jakości renowacji rękawami utwardzanymi na miejscu"
Teraz głos Wodociągów Miasta Krakowa S.A.: "Instalacja wykładzin CIPP wodociągowych rurociągów magistralnych w warunkach zimowych"
Beata Nienartowicz: polska branża korzysta z opracowań niemieckich (DWA) i amerykańskich.
Krok po kroku jesteśmy w stanie przejść proces wymiarowania rękawów grawitacyjnych, w przypadku wykładzin ciśnieniowych nie jest tak prosto.
Jak podjąć decyzję o zamówieniu renowacji?
Zakres dostosowania to rozwiązania materiałowe, planowanie inwestycji, projektowanie i wykonawstwo – mówi Beata Nienartowicz
Pierwszą prelegentką w II sesji jest Beata Nienartowicz z firmy IDEANTE: omówi projektowanie rękawów CIPP dla rurociągów ciśnieniowych
Zapraszamy serdecznie na przerwę – a po przerwie na kolejną sesję.
Leszek Wysocki: z punktu widzenia "człowieka z uczelni", który jest potrzebny, kiedy coś się nie udaje, błędy zdarzają się najczęściej nie z powodu błędów technologicznych, a obliczeniowych,
Mariusz Iwanejko (Blejkan S.A.): nie ma materiału, który spełniałby wszystkie wymagania, natomiast komfort pracowników pracujących na takim samym sprzęcie jest ogromny.
Adam Wysokowski: kluczem do tego "złotego środka" jest trwałość.
W panelu dyskusyjnym poruszono m.in. temat złotego środka pomiędzy efektywnością kosztową a jakością.
Zapraszamy do dyskusji! Poprzez Akademię INŻYNIERIA można zadawać pytania prelegentom :-)
Coraz wicej miast decyduje się na technologię City Liner
Mirosław Cecuga: Technologia CIPP w wodociągach to nie moda – to potrzeba.
Na scenie ostatni prelegent w tej sesji: Mirosław Cecuga (Sezam Instal sp.j.), który przedstawia temat City Linera, komunalnej technologii CIPP.
Technologie hybrydowe – przyszłość renowacji rurociągów metodą wykładziny utwardzanej na miejscu – prezentuje Jakub Kania z firmy RELINEEEUROPE AG.
Kolejny prelegent, Andrzej Kolonko z Politechniki Wrocławskiej przedstawia prelekcję pt. "Ocena oddziaływania na środowisko dla renowacji metodą CIPP oraz tradycyjnej wymiany rur"
Skorodowany fragment kanału, który nie miał kontaktu ze ściekami.
Jak dokonać ekspertyzy studzienki?
Leszek Wysocki: nie ma powodu, by ścieki powodowały korozję kanałów, a jednak takie uszkodzenia powstają. Dlaczego?
Na scenie dr inż. Leszek Wysocki, Politechnika Wrocławska z referatem "Renowacja studzienek kanalizacyjnych w kanałach poddanych renowacji w technologii CIPP"
Tomasz Szczepański: Oszczędności mogą być zarówno „dobre”, tzn. ograniczające marnowanie zasobów, np. poprzez lepszą organizację procesów związanych z realizacją projektu, ale mogą być także „złe”, jeżeli odbywają się kosztem jakości czy trwałość realizowanych prac.
Tomasz Szczepański: trwałość ma swoją cenę. Nie możemy zrobić wszystkiego na 200%. Trwałością trzeba umieć zarządzać.
Tomasz Szczepański: oszczędności w zakresie prac budowlanych odbijają się później czkawką – np. brak fundamentów łódzkich kamienic przysporzył problemów podczas rozpoczęcia prac tunelowych i miktrotunelowych
Czas na referat Gorzki smak niskiej ceny Tomasza Szczepańskiego z Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.
Adam Wysokowski: Sklejenie żelbetu iniektami przywraca 78%, a nieraz ponad 100% nośności, ponieważ iniekt zaczyna zachowywać się jak zbrojenie – warto zatem naprawiać obiekty
Adam Wysokowski: Nie ma pieniędzy na remonty przepustów – nie ma też odpowiedniej kontroli.
Adam Wysokowski: Do niedawna przebudowy obiektów były prowadzone metodami tradycyjnymi, teraz wykorzystuje się metody bezwykopowe.
Adam Wysokowski: Do niedawna, przebudowa lub remonty istniejących przepustów drogowych lub kolejowych były prowadzone głównie metodami tradycyjnymi. Wiązało się to nie tylko z dużym nakładem kosztów i czasu niezbędnego na realizację tak prowadzonej inwestycji, ale także ze znacznymi kosztami społecznymi wynikającymi z konieczności tymczasowego zamknięcia lub ograniczenia ruchu na tym odcinku drogi lub linii kolejowej.
Decyzja o remoncie obiektu, a nie rozbiórce i zastąpieniu go nową konstrukcją wpisuję się w pełni w zasady ochrony środowiska. Jest oczywistym, że taka decyzja musi być poprzedzona odpowiednimi badaniami diagnostycznymi i analizą obliczeniową konstrukcji.
Jako pierwszy występuje prof dr hab. inż. Adam Wysokowski, Kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei, Uniwersytet Zielonogórski z referatem "Aspekty zrównoważonego rozwoju w rewitalizacji przepustów kolejowych i drogowych z użyciem technologii CIPP"
Dziś w planie dwie sesje techniczne oraz sesja dotycząca wytycznych odbiorowych prac wykonanych w technologii CIPP.
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dot. konferencji oraz do zadawania pytań prelegentom.
Dzień dobry, zaczynamy kolejny dzień obrad konferencyjnych!
Kończymy dzisiejsze obrady – zapraszamy na jutro, na godzinę 9:30!
Tomasz Latawiec: zmiany w kosztach związane z wojną można udowodnić choćby wskazując zmiany w cenach paliwa.
Adam Wysokowski: wielu inwestorów nie ma jeszcze pełnej wiedzy na temat CIPP, nie zna zalet tej technologii.
Michał Andrzejewski: potencjał rynku CIPP jest obecnie bardzo duży – brakuje odwagi zlecających.
Michał Andrzejewski: jak potwierdzają badania niemieckie, wytrzymałość wykładziny badana po instalacji i pewnym czasie eksploatacji może być wyższa niż przewidywano.
Trwa panel dyskusyjny po sesji:
Prelegenci zaprosili do obejrzenia filmu:
Stosowanie technologii CIPP przyspiesza osiągnięcie pożądanego przez inwestora efektu – wykonanej renowacji.
Jakie są ograniczenia w stosowaniu omawianych wykładzin?
Tomasz Goździor: wykładziny, które stosujemy do renowacji przewodów wody pitnej z powodzeniem można stosować też w sieciach przemysłowych o specjalnych wymaganiach
Karolina Myk: Tak jak jazda offroadowa wymaga specjalnie do tego zaprojektowanego auta, tak zadanie renowacyjne potrzebuje specjalnie skonstruowanej wykładziny, która w najlepszy sposób dopasuje się do istniejącego wodociągu.
Karolina Myk: konstrukcja wykładziny musi być bardzo dobrze przemyślana
Ostatni referat w tej sesji, "Pojedynek POliner Hydro Glass kontra POliner Hydro Felt, czyli porównanie wykładziny szklanej z filcową", przedstawią Karolina Myk i Tomasz Goździor, przedstawiciele firmy POliner sp. z o.o.
Tomasz Latawiec: związek wojny na terytorium Ukrainy z opóźnieniami w obrębie naszych działań musimy udowodnić – wpływ zmian na konkretne elementy naszych prac.
Czy wojna w Ukrainie podpada pod kategorię siły wyższej? Tak, zapewnia Tomasz Latawiec.
Na scenie Tomasz Latawiec, Inżynier Konsultant, BIKTL Latawiec Konsulting Sp. z o.o., Prezes Zarządu SIDiR, Wiceprezes Arbitrażowego Sądu Budowlanego przy SIDiR, którego prelekcja nosi tytuł "Siła Wyższa jako ryzyko kontraktowe – z perspektywy aktualnej sytuacji geopolitycznej"
Michał Andrzejewski: obecnie najszybciej rozwija się sektor pakerów.
Michał Andrzejewski: inwestorzy wywołują presję na producentów, by produkowali żywice bezstyrenowe
Michał Andrzejewski: w Skandynawii popularna jest renowacja sieci domowych z wykorzystaniem CIPP, wykładziny produkuje się nawet w rozmiarze DN40.
Michał Andrzejewski: rozwój CIPP jest ściśle związany z rozwojem materiałów stosowanych do renowacji sieci.
Teraz głos zabierze Michał Andrzejewski z firmy Gamm-Bud sp. z o.o. i prelekcja: Co nowego na rynku CIPP?
Stanisław Szczekarewicz: kolektory wielkośrednicowe przy wykorzystaniu rękawów trzeba poddawać renowacji niemal "wykopowo"
Stanisław Szczekarewicz: później jednak drastycznie spadł, do 15%
Stanisław Szczekarewicz: technologia CIPP ma największy udział wśród metod uwzględnianych w naszych projektach
Stanisław Szczekarewicz z firmy GSG Industria sp. z o.o. przedstawi referat pt. "Udział wykładzin CIPP w rynku technologii bezwykopowych renowacji sieci w Polsce na podstawie doświadczeń biura projektów GSG Industria"
Rozpoczynamy obrady dotyczące problemów technicznych.
Koniec debaty. Za kwadrans zapraszamy na sesję techniczną.
Jakub Kucharski, IGWP: w kwestii pomocy obecnie najważniejsza jest logistyka, utrzymanie przepustowości kanałów komunikacyjnych
Paweł Kośmider, Przewodniczący Konferencji: Polska pokazała się jako kraj samorządowy, solidarny. Myślę, że nasze plany odbudowy i modernizacji sieci jest do odwzorowania.
Renata Tomusiak, MPWiK Warszawa: zasadniczą kwestią jest wejście Ukrainy do Unii Europejskiej.
Piotr Ziętara: prowadzimy transfer dobrych praktyk, transfer wiedzy i doświadczenia.
Tomasz Daniłoś, Blejkan Holding sp. z o.o.: jak tylko to będzie możliwe, przyjedziemy ze sprzętem, ze swoimi ludźmi... i weźmiemy się do roboty.
Tomasz Daniłoś, Blejkan Holding sp. z o.o.: prace bezwykopowe są prowadzone szybko, a czas będzie się liczył w Ukrainie.
Tomasz Daniłoś, Blejkan Holding sp. z o.o.: po wojnie będzie dużo pracy, dla firm ukraińskich i zagranicznych. Mamy swoje doświadczenia z Polski, pracujemy nad renowacją polskich sieci już od 20 lat, chcemy się tym doświadczeniem podzielić. Należy rozpoznać, co będzie w Ukrainie potrzebne, przeprowadzić inwentaryzację, a później naprawiać – również bezwykopowo.
Tomasz Daniłoś, Blejkan Holding sp. z o.o.: czas wojny, mam nadzieję, szybko się skończy – ale teraz potrzebne są doraźne działania, takie jak naprawa wodociągów. Pomagamy, dostarczamy sprzęt i rozwiązania.
Jakub Kucharski, IGWP: chcemy podzielić się rozwiązaniami legislacyjnymi, są bardzo dobre. Udostępniamy też oferty pracy.
Jakub Kucharski: doraźnie prowadzimy prace projektowe nad odbudową sieci wod-kan w Ukrainie. Chcemy podzielić się dobrymi praktykami.
Jak obliczyć opłaty za wodę? Obecnie kwoty liczone są od mieszkańca, a sytuacja mieszkaniowa Ukraińców zmienia się niezwykle dynamicznie w trakcie wojny.
Yurii Zherlitsyn: wojna jest trudnym i ważnym tematem, ale ważniejszym jest przyszłość po wojnie.
Jakub Kucharski, IGWP: pomoc branżowa płynie do Ukrainy z wielu kierunków, cieszymy się bardzo z tego. Jesteśmy przez cały czas w kontakcie ws. pomocy technicznej.
Ryszard Gajewski, Gdańskie Wody: być może nawet w trakcie prowadzenia działań wojennych uda się przeprowadzić naprawy.
Ryszard Gajewski, Gdańskie Wody: myślimy już jak pomóc odbudować infrastrukturę podziemną już po wojnie.
Ryszard Gajewski, Gdańskie Wody: Ukraina ma problem z utrzymaniem dostaw wody na terenie walk.
Ryszard Gajewski, Gdańskie Wody: w Gdańsku też pomagamy, udzielamy też pomocy technicznej wodociągom ukraińskim.
Piotr Ziętara: już nie mówimy o tym, gdzie kierujemy pomoc z przyczyn bezpieczeństwa.
Piotr Ziętara, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.: przekazaliśmy niemierzalne ilości darów, przesortowaliśmy i zapakowaliśmy tysiące palet.
Piotr Ziętara, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.: Jestem bardzo dumny z naszej branży – jeszcze niedawno nikt by nie pomyślał, że spółki wod-kan staną się hubami pomocowymi dla Ukrainy.
Renata Tomusiak, MPWiK Warszawa: jest pod wrażeniem szybkiego działania branży i całego społeczeństwa, pomocy udzielanej Ukrainie.
15 lat marzyłem o współpracy Warszawy i Kijowa – teraz jest to możliwe. Dziękuję serdecznie w imieniu całego miasta – mówi Zherlitsyn.
Sytuacja np. w Mariupolu wygląda tak, że trzeba topić śnieg, aby umyć ręce czy napić się – mówi gość z Ukrainy.
Trudno ocenić skalę zniszczeń w Ukrainie, mówi Yurii Zherlitsyn. Rosjanie celowo niszczą obiekty infrastrukturalne, takie jak oczyszczalnie ścieków.
Czas na panel dyskusyjny!
W debacie udział wezmą: Tomasz Daniłoś, Blejkan Holding sp. z o.o. Ryszard Gajewski, Gdańskie Wody sp. z o.o. Renata Tomusiak, MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Yurii Zherlitsyn, UKRVODOKANALEKOLOGIA Piotr Ziętara, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Panel prowadzą: Paweł Kośmider, Przewodniczący Konferencji oraz Wojciech Harpula (Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.)
Marzę o tym, żebyśmy wspólnie doprowadzili do zastosowania odpowiednich rozwiązań w zakresie eksploatacji sieci podziemnych – podkreślił Zherlitsyn.
Kilkanaście tysięcy kilometrów sieci kanalizacyjnej musi zostać poddana renowacji.
Długość sieci wodociągowej to ponad 180 tys. km, kanalizacyjnej – ponad 50 tys. km.
814 tys. mieszkańców korzysta z dowożonej wody pitnej; 4,6 mln osób nie ma dostępu do wodny pitnej bez odchyleń sanitarno-higienicznych.
Wskaźnik zaopatrzenia w wodę dużych miast oraz odprowadzanie tam ścieków jest wysoki w Ukrainie – ale na wsiach sytuacja wygląda dużo gorzej.
Cień wojny padł na wszystkie inwestycje realizowane w Ukrainie – mówi Yurii Zherlitsyn.
W panelu udział wezmą:
Tomasz Daniłoś, Blejkan Holding sp. z o.o.
Ryszard Gajewski, Gdańskie Wody sp. z o.o.
Jakub Kucharski, IGWP
Renata Tomusiak, MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Yurii Zherlitsyn, UKRVODOKANALEKOLOGIA
Piotr Ziętara, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Udział polskich firm i przedsiębiorstw komunalnych w procesie odbudowy i modernizacji ukraińskiej infrastruktury może być bardzo znaczący. Warto myśleć o tym już dziś – dlatego po wystąpieniu Yuriia Zherlitsyna zapraszamy do wzięcia udziału w debacie poświęconej możliwościom i wyzwaniom, jakie stawia przed polską branżą wodociągową zaangażowanie się w pomoc dla Ukrainy zarówno obecnie, jak i po zakończeniu wojny.
Już za chwilę wystąpienie Yurii Zherlitsyna (UKRVODOKANALEKOLOGIA) pn. Wodociągi ukraińskie. Wczoraj, dzisiaj, jutro
Gości przywitał Przewodniczący Konferencji, Paweł Kośmider, prezes Wydawnictwa INŻYNIERIA sp. z o.o.
Przedstawił program wydarzenia, a w szczególności zaprosił na sesję poświęconą sytuacji w Ukrainie.
Zapraszamy również do czynnego udziału w konferencji poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Jesteśmy także wdzięczni za wsparcie naszym Partnerom i Patronom honorowym konferencji:
Partnerzy i patroni
- Jego Magnificencji prof. dr. hab. inż. Jerzy Lis, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie,
- Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.,
- IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur (Instytutowi Infrastruktury Podziemnej),
- Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- Jego Magnificencji dr. hab. inż. arch. Andrzejowi Białkiewiczowi, Rektorowi Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki,
- Polskiemu Stowarzyszeniu Technologii Bezwykopowych,
- Polskiemu Zrzeszeniu Inżynierów i Techników Sanitarnych,
- Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców,
- Wodociągom Miasta Krakowa S.A.
Organizacja konferencji nie byłaby możliwa, gdyby nie branżowe wsparcie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom wydarzenia!
- Sponsor Generalny – POliner sp. z o.o.,
- Sponsorzy Złoci –
- BLEJKAN S.A.,
- “ELSE” TECHNICAL AND RESEARCH SERVICE CO. LTD. sp. z o.o.,
- Aegion Corporation/Insituform,
- RELINEEUROPE AG,
- Sezam Instal sp. j.,
- Sponsorzy Srebrni –
- MC Bauchemie,
- Sewetronics,
- Sponsor Brązowy – inLiner.
Uczestnicy wydarzenia mieli już okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących podstaw stosowania technologii CIPP:
CIPP od A do Z – warsztaty już za nami
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.