Webinar rozpocznie się o godzinie 11:00 na platformie edukacyjnej Akademia Inżynieria, udział w spotkaniu może wziąć każdy kto dokona BEZPŁATNEJ rejestracji TUTAJ.

Kolektor Burakowski odgrywa znaczącą rolę w systemie kanalizacyjnym stolicy – ma 4800 m długości i przecina Żoliboż i Bielany zbierając nieczystości z miasta po lewej stronie Wisły. Po 60 latach od powstania uszkodzenia jego struktury były na tyle znaczące, że konieczny okazał się gruntowny remont kanału. Inwestor – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Warszawie S.A. wybrało do wykonania tego zadania konsorcjum firm:  Blejkan S.A., Abikorp PRI Sp. z o.o. i Terlan Sp. z o.o., które po raz pierwszy na taką skalę w renowacji kolektorów wielkośrednicowych zastosowało metodę reliningu.

Podczas środowego seminarium online reprezentanci strony wykonawczej: 

  • Marek Gromada, Blejkan S.A. – kierownik budowy, wiceprezes zarządu
  • Piotr Kucharzewski, Blejkan S.A. – kierownik robót
  • Mariusz Iwanejko, Blejkan S.A.– dyrektor marketingu

wygłoszą referaty będące studium przypadku renowacji kolektora Burakowskiego ze szczególnym uwzględnieniem aspektów sprawnego zarządzania budową i wykonawstwa jako elementu strategii firmy.

W prezentacji zostanie opisana technologia wykonania robót, wyzwania szczególne dotyczące wykonawstwa oraz zagadnienia logistyczne i techniczne – wraz z trudnościami realizacyjnymi i sposobami ich pokonywania. Eksperci omówią także właściwości i parametry zastosowanych w renowacji materiałów oraz zaprezentują krótki film z realizacji kontraktu.

Oprócz przedstawicieli konsorcjum wykonawczego, w webinarium wezmą udział także, reprezentanci strony zamawiającej – MPWiK Warszawa S.A., projektant z firmy GSG Industria Sp. z o.o. oraz inżynierowe kontraktu z PM Partners Sp. z o.o.

Szczegółowy program webinarium oraz BEZPŁATNE zapisy dostępne są na portalu Akademia Inżynieria.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal inzynieria.com oraz kwartalnik „Inżynieria Bezwykopowa”.

Za realizację webinarium na platformie Akademia Inżynieria oraz transmisję na żywo na fanpage „Inżynieria Bezykopowa” na portalu Facebook odpowiada Quality Studio.

Może Cię także zainteresować: Warszawa: bezwykopowo zmodernizowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna