• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Za nami FTTH Conference 2022. Co działo się w Wiedniu?

Opublikowano: 30-05-2022 Źródło: zewnętrzne

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, w dniach 23–25 maja, odbyło się dziewiętnaste już wydarzenie z cyklu FTTH Conference. Zorganizowane zostało w Wiedniu.


Fot. Michał Andrzejewski Fot. Michał Andrzejewski

W trakcie FTTH Conference 2022 r. odbyło się 25 sesji plenarnych i 20 sesji warsztatowych, w których wzięło udział ponad 150 prelegentów. Z kolei liczba wszystkich uczestników całego wydarzenia to ponad 3250 osób z więcej niż 100 krajów.

Fot. Michał Andrzejewski Fot. Michał Andrzejewski

Tematyka konferencji była bardzo różnorodna, generalnie dotyczyła budowy i rozwoju sieci telekomunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci dostępowych. Przedstawione zostały raporty dotyczące rozwoju rynku telekomunikacyjnego w różnych krajach, a także perspektywy na przyszłość. Miło zaskoczyła mnie informacja, że Polska znalazła się na piątym miejscu wśród najszybciej rosnących rynków w Europie z przyrostem przyłączy światłowodowych wynoszącym około 1 mln. Aktualnie dostęp do sieci światłowodowej w Polsce ma 47% gospodarstw domowych.

Na wystawie towarzyszącej konferencji pokazało się 108 wystawców. Branża bezwykopowa reprezentowana była między innymi przez producentów sprzętu HDD i wdmuchiwarek do światłowodów.

Fot. Michał Andrzejewski Fot. Michał Andrzejewski

Po raz pierwszy z własnym stoiskiem pokazała się firma polska – Optomer z Łodzi. Kulminacyjnym momentem konferencji było, jak zwykle, rozdanie nagród FTTH Awards.

Miło mi donieść, że nagrodę indywidualną za wkład w rozwój technologii FTTH w Europie otrzymał pan Jacek Wiśniewski, prezes firmy Nexera. Nagrodę dla najlepszego operatora odebrała firma City Fibre z Wielkiej Brytanii, a nagrodę imienia Charlsa Kao – pan Alex Goldblum, prezes Eurofiber.

Fot. Michał Andrzejewski Fot. Michał Andrzejewski

Przez trzy dni mieliśmy okazję bezpośredniego spotykania się z naszymi kontrahentami, czego bardzo przez ostatnie lata brakowało. Wszyscy wystawcy i delegaci, z którymi udało mi się porozmawiać, byli bardzo zadowoleni z przebiegu konferencji i towarzyszącej jej wystawy. Większość deklarowała chęć uczestnictwa w przyszłorocznej imprezie, która odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Madrycie.

Przeczytaj także: Technologie bezwykopowe to raj dla inżyniera

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!