Tematyka wydarzenia podzielona jest na dwie główne części: bezwykopowa renowacja oraz bezwykopowa budowa sieci, a nowością w tym roku jest jeszcze wyraźniejsze postawienie na pokazy technologii, którym organizatorzy postanowili poświęcić cały jeden konferencyjny dzień. Przedstawiamy niektóre z planowanych pokazów i referatów wpisujących się w temat bezwykopowej odnowy infrastruktury.

W części pokazowej konferencji Krzysztof Michoń z firmy MULLER Polska sp. z o.o. zaprezentuje robota frezującego Rausch Rehab. To wielofunkcyjny i ekonomiczny sprzęt umożliwiający utrzymywanie właściwego stanu podziemnej infrastruktury.

Mateusz Saładziak z Gamm-Bud sp. z o.o. dokona pokazu pomiaru szczelności kanalizacji z zastosowaniem wymogów normy PN 1610 i przy użyciu powietrza. Do rejestracji procesu użyje oprzyrządowania autorskiego.

Jacek Kulig z BASE-IP, Schöngen opowie o pełnej rewitalizacji kanałów grawitacyjnych za pomocą rur Concept PP-HM do DN560.

W ramach wystąpień prelegentów Mariusz Iwanejko, reprezentujący BLEJKAN S.A. będzie mówić o przebiegu zakończonej już renowacji kolektora Nadbrzeżnego w Warszawie. Odnowa długiego na 4,5 km kanału odbywała się pod główną osią komunikacyjną stolicy. Jakie były wyzwania organizacyjne podczas projektowania i wykonywania robót przy użyciu reliningu modułami GRP? Tego będzie można dowiedzieć się, słuchając wystąpienia i oglądając film.

Także o reliningu, jako szybkim sposobie na renowację kanalizacji i wodociągów, opowie Kees den Besten, przedstawiciel firmy AOC przy czym kontekst będzie dotyczyć zastosowania w tej metodzie odnawialnych źródeł energii. Ekspert będzie wyjaśniać także zagadnienia związane z metodą CIPP, kładąc nacisk na nowe rodzaje żywic na bazie PET z recyklingu (rPET), dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej zrównoważona.

Zarejestruj się na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także: Możliwości i ograniczenia mikrotunelowania, HDD i Direct Pipe – debata ekspertów