Jak powiedział we wtorek w Swarzędzu przedstawiciel firmy, Frank Jackson, złoża te są szacowane na 200 mld m sześc. i wystarczą na 28 lat.
"Wydobycie gazu ze złóż znajdujących się w okolicach Poznania rozpocznie się w 2010 roku. Ma to być ok. 120 mln m sześc. gazu rocznie, docelowa produkcja gazu od 2014 roku ma wynieść 700 mln m sześc. gazu rocznie" - powiedział Frank Jackson.
Jak dodał, przez pierwsze lata gaz będzie dostarczany do poznańskiego, miejskiego dystrybutora gazu. "Do tego czasu zostanie wybudowany gazociąg, który połączy nasz zakład przetwarzający gaz z systemem wysokociśnieniowym. Jednocześnie będziemy dokonywać kolejnych odwiertów, gdy osiągniemy pełne moce produkcyjne" - powiedział.

Aurelian Oil & Gas zdobyła koncesję na poszukiwanie złóż gazu na wschód od Poznania w 2002 roku. Firma ma również koncesję dotyczącą okolic Kalisza, gdzie trwają poszukiwania gazu ziemnego.

Aurelian Oil & Gas posiada w Polsce pięć podmiotów zależnych, które prowadzą poszukiwania w Wielkopolsce i w zachodniej Polsce oraz w Bieszczadach. Firma AOG została założona w 2002 roku i działa na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (realizuje projekty w Rumunii, Bułgarii, Słowacji i w Polsce).
Spółka jest najaktywniej zaangażowana w Wielkopolsce, gdzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo  wykonało w latach 70-ych szereg odwiertów, w których stwierdzono gaz. Od 2006 roku jest notowana na londyńskiej giełdzie AIM.