Jak donosi Telewizja Litewska, powołując się na ministra, możliwość sprzedaży terminalu została odrzucona ostatecznie, a z akcjonariuszami Możejek, czyli PKN Orlen, będą negocjowane kwestie budowy rurociągu z Możejek do Kłajpedy. Będą także wspólnie poszukiwane inne możliwości rozstrzygania problemów logistycznych rafinerii.
"Odrzuciliśmy możliwość sprzedaży. (...) Rozważaliśmy taką możliwość uwzględniając kwestie ekonomiczne, strategiczne, bezpieczeństwa energetycznego, polityczne, prawne i w oparciu o argumenty i wstępne wnioski, premier zaznaczył, że możliwość sprzedaży (Klaipedos Nafta) odpada. Kolejne decyzje będą podejmowane wspólnie z PKN Orlen" - powiedział litewski minister gospodarki w wywiadzie dla BNS.

Minister wyraził przekonanie, że w "rozstrzyganiu kwestii logistycznych" zostanie podjęta decyzja zadawalająca obie strony.
Negocjacje mają rozpocząć się już w lutym. Do Wilna zamierzają przyjechać przedstawiciele PKN Orlen.
PKN Orlen niejednokrotnie zgłaszał chęć kupna Klaipedos Nafta, spółki zarządzającej terminalem w Kłajpedzie, by zbudować do niego rurociąg z Możejek i zaoszczędzić na transporcie.