Jak podaje spółka w komunikacie, „po przewierceniu korków zastosowanych w trakcie programu stymulacji, w dniu 6 sierpnia rozpoczęto oczyszczanie otworu inicjujące test długoterminowy. W dniu 12 sierpnia otwór został chwilowo zamknięty w celu instalacji manometrów na spodzie otworu, a następnie ponownie otwarty. Z otworu na powierzchnię ciągle powraca płyn szczelinujący oraz węglowodory, a do 12 sierpnia odzyskano około 12% płynu pierwotnie wpompowanego. Otwór nie wymaga wspomagania azotem”.

Przeprowadzenie testu pozwoli m.in. ocenić przepływ gazu ziemnego w perspektywie długoterminowej. Umożliwi również zebranie danych dotyczących właściwości zbiornikowych formacji łupkowej Sasino.

Jak podkreślił Kamlesh Parmar, dyrektor generalny 3Legs Resources, „otwór kierunkowy Lublewo LEP-1ST1H jest kamieniem milowym w naszym programie poszukiwawczym

w Polsce. (…) Czynności doprowadzające odwiert do produkcji testowej poszły bardzo sprawnie i jesteśmy zadowoleni, że od początku mamy do czynienia z przepływem gazu bez wspomagania”.