Obajtek podkreślił, że już w tym roku spółka pobiła rekord w budowie nowych punktów sprzedaży detalicznej paliw płynnych, a 2019 r. ma być pod tym względem jeszcze lepszy. Jak dodał, spółka pozyskuje nowe stacje „wielotorowo”.

PKN Orlen zapowiedział również wprowadzenie nowej funkcjonalności w aplikacji Orlen Mobile. Ma ona umożliwić kierowcom płacenie za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Mobilne płatności będą możliwe dzięki zeskanowaniu znajdującego się tam kodu QR. Na razie usługa ta będzie dostępna na wybranych 1300 stacjach własnych koncernu w Polsce.

Wcześniej spółka poinformowała o udostępnieniu pierwszej w Europie stacji paliw w formacie drive-through, na której można zatankować, skorzystać z usług gastronomicznych i zapłacić za usługi bez wysiadania z auta. Stacja ta jest już czynna i znajduje się w Michałowicach, między Łodzią a Wrocławiem.

PKN Orlen to największy koncern paliwowy w Polsce, działający w kraju i za granicą. Zarządza siecią około 2800 stacji paliw, a także sześcioma rafineriami, zlokalizowanymi w Polsce, Czechach i na Litwie. 2017 r. spółka zamknęła ze skonsolidowanymi przychodami ze sprzedaży w wysokości 95,36 mld zł.

Przeczytaj także: Orlen jak McDonald`s? Nowa usługa polskiego koncernu