Nie zanosi się, żeby w tym roku [doszło do kolejnej akwizycji], natomiast nigdy stanowczo nie mogę powiedzieć – powiedział cytowany przez PAP (Polską Agencję Prasową) Woźniak. Jak zaznaczył, tempo akwizycji nie jest stałe, czasem do zmiany dochodzi z tygodnia na tydzień.

Przypomniał również, że spółka chce osiągnąć wydobycie 2,5 mld m3 gazu ze złóż norweskich.

Cały czas jesteśmy zainteresowani kierunkiem śródziemnomorskim. Te złoża są bardzo bogate i warte inwestycji, ale tu jest kwestia braku bezpośredniego połączenia, byłaby to okazja do wystawienia portmonetki na pieniądze  wskazał prezes.

Wśród innych działań biznesowych PGNiG można też wymienić podpisanie z firmą Cheniere Marketing International LLP długoterminową umowę na dostawy do Polski skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA. Kontrakt będzie realizowany przez 24 lata, począwszy od 2019 r.

PGNiG Upstream Norway posiada obecnie udziały w 20 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na dwóch z nich pełni rolę operatora. PGNiG rozpoczęło działalność w Norwegii ponad 10 lat temu, w 2007 r. Wielkość zasobów wydobywalnych Grupy to obecnie 83 mln boe. Na warszawskiej giełdzie PGNiG jest obecneod 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Przeczytaj także: PGNiG: 24-letnia umowa na dostawy LNG z USA