W Rejowcu, Dębogórzu, Nowej Wsi Wielkiej i Boronowie oddano do użytku zbiorniki na olej napędowy. Ich łączna pojemność wynosi 256 tys. m sześc. Obiekty wybudowano w ramach czwartego etapu rozbudowy baz paliwowych spółki PERN.
Pojemności magazynów oleju napędowego wzrosły o 256 tys. m sześc. Fot. PERN
Na budowę ośmiu magazynów oleju napędowego zużyto 8 tys. m3 betonu i prawie 10 tys. ton stali. Realizacja inwestycji zwiększyła liczbę zbiorników na produkty naftowe do 28. O jedną trzecią wzrosły możliwości przechowywania paliwa.
W przedsięwzięciu wzięło udział niemal 100 podwykonawców realizujących zadania zlecone przez wykonawców generalnych. Budowa obiektów wpłynęła na logistykę naftową.
Dwa magazyny po 32 tys. m3 w bazie w Boronowie zwiększyły jej potencjał o 44%. Trzy takie obiekty postawiono w Rejowcu. Przebudowano też tory, przystosowując infrastrukturę kolejową do transportów o nacisku 22,5 t/oś. Zmodernizowano wyspy nalewcze zwiększając zdolności dystrybucyjne oleju napędowego.
W Dębogórzu dwa zbiorniki włączono w istniejące rurociągi technologiczne bez zatrzymywania pracy bazy paliwowej i utrzymaniu terminowego rozładunku tankowców. W Nowej Wsi Wielkiej postawiono jeden magazyn z rurociągiem odbierającym olej napędowy z Płocka i zatłaczającym paliwo do bazy w Rejowcu. Wcześniej nie było to możliwe. Dodatkowe inwestycje objęły modernizację pompowni przeciwpożarowej, wewnętrznych torowisk oraz wymianę zbiorników przeznaczonych do magazynowania biokomponentów i dodatków do paliw.
Przeczytaj także: Baltic Pipe prześle gaz z uruchomionego na wodach Norwegii złoża
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.