W bazie paliw w Dębogórzu zmodernizowano kolejne nalewaki dla cystern drogowych. Mogą już dozować biokomponenty. Powstaną też nowe zbiorniki na te biododatki.
Zbiornik na produkty naftowe. Fot. PERN
Narodowy Cel Wskaźnikowy (NCW) określa poziom minimalnego udziału innych paliw odnawialnych i biokomponentów zawartych w paliwach dla transportu. Oznacza to, że przedsiębiorstwa, które je używają, muszą wywiązać się ze zobowiązań NCW. Pomogą w tym biododatki. Dlatego na dwóch stanowiskach nalewczych zainstalowano „skidy” do dozowania estrów. Wcześniej do cystern wlewano sam olej napędowy. Dodatkowo, w wyniku modernizacji załadunek całkowicie zautomatyzowano. Koszty inwestycji wyniosły 6 mln zł.
W dębogórskiej bazie paliw zostaną wybudowane trzy zbiorniki na biokomponenty. Pojemność każdego z nich wyniesie 100 m3. Po zakończeniu zadania będzie można magazynować o 60% więcej estrów. Obiekty zostaną oddane do użytku pod koniec 2024 r.
W bazie niedawno oddano do użytku dwa zbiorniki na olej napędowy, każdy o pojemności 32 tys. m3. Zwiększenie możliwości rozładunku tankowców będzie możliwe po pogłębieniu toru podejściowego do stanowiska przeładunku paliw płynnych w Porcie Gdynia. Trwa też rozbudowa infrastruktury kolejowej zwiększająca możliwości transportu paliw tą drogą.
Przeczytaj także: Orlen zwiększa zapotrzebowanie na bioetanol o połowę
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.