Daniel Świętochowski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, kierunku elektronika i telekomunikacja. Ukończył studia menadżerskie MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Z PERN jest związany od 2003 r. Pracował jako dyrektor biura operacji, a także pionów eksploatacji i, ostatnio, handlowego. Jest przewodniczącym rady nadzorczej firmy Naftoport.

Przed PERN stoją ciekawe i ambitne wyzwania. Pamiętając o naszej podstawowej misji, dbaniu o bezpieczeństwo energetyczne państwa, musimy odpowiadać na zmiany i trendy rynkowe – powiedział nowy prezes.

Piotr Gryska, nowy wiceprezes PERN, dotychczas był w firmie kierownikiem działu zgodności. Jest radcą prawnym, ekspertem z zakresu regulacji i zarządzania ryzykiem regulacyjnym. Pracował jako zastępca głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych, był członkiem Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o jej naruszenie. Był też wiceprezesem Rządowego Centrum Legislacji. Zarządzał także różnymi obszarami w firmach Orlen, Polskie Elektrownie Jądrowe i Gaz-System.

Przeczytaj także: Kolejna nowa osoba w zarządzie Portu Gdynia