67-kilometrowy odcinek ze Skoworodino (rejon Amuru na rosyjskim Dalekim Wschodzie) prowadzić będzie do terminalu naftowego w Daqing w północnych Chinach. Odcinek ten stanowić będzie element liczącego ponad cztery tysiące kilometrów rurociągu Syberia-Ocean Spokojny. Prowadzi on z miejscowości Tajszet w środkowej Syberii (okolice Irkucka) do portu Nachodka nad Morzem Japońskim (część Oceanu Spokojnego). W Nachodce ma powstać olbrzymi terminal paliwowy, zdolny do obsługi wielkich tankowców o nośności 250-300 tysięcy ton.

Rosyjskie plany zakładają eksportowanie rurociągiem ropy naftowej do Chin, Japonii, Korei Południowej i USA. Jego projektowana przepustowość to 588 mln baryłek ropy rocznie.
W kwietniu 2006 roku ówczesny prezydent Władimir Putin pod presją ekologów polecił, aby ropociąg odsunięto o 40 km na północ od jeziora Bajkał, najgłębszego jeziora na świecie. Jego zasoby wodne stanowią jedną piątą światowych zasobów słodkiej wody. W pierwotnej wersji rurociąg miał przebiegać w odległości 800 m od brzegów jeziora.