Po bardzo trudnych latach pandemii branża budowlana oczekiwała wytchnienia i powrotu dobrej koniunktury. Niestety, cały świat został zaskoczony wydarzeniami w Ukrainie, które w istotny sposób zdestabilizowały sytuację gospodarczą w Polsce i na świecie. Podczas jubileuszowej XX Konferencji, Wystawie i Pokazach Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA, zagadnienia związane z wpływem wojny na Ukrainie na wzrost cen oraz możliwościami waloryzacji kontraktów zamówień publicznych omówi Michał Siejda - absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, inżynier konsultant, ekspert i rozjemca SIDiR.
Fot. Adobe Stock
Po dwóch latach pandemii Covid-19 wykonawcy liczyli na stabilizację cen materiałów budowlanych. Nieuzasadniony atak zbrojny Rosji na Ukrainę zniweczył te nadzieje i spowodował niespotykany wcześniej wzrost cen materiałów budowlanych, odpływ pracowników fizycznych oraz presję płacową pracowników, którzy starają się ochronić swoje wynagrodzenia przed rosnącą inflacją. Strona publiczna powoli dostrzega konieczność urealnienia wynagrodzeń za roboty budowlane, lecz w ocenie wykonawców dzieje się to zbyt wolno – podkreśla prelegent, który zabierze głos pierwszego dnia konferencji – we wtorek 21 czerwca, podczas sesji ogólnej przewidzianej w godzinach 16-17:30.
Przedstawiciel SIDiR, jako konsultant przy wielu kontraktach, skutecznie wspierał wykonawców oraz zamawiających w rozwiązywaniu sporów wykorzystując praktyczną znajomość stosowania przepisów prawa polskiego (w tym PB, PZP i KC) oraz warunków kontraktowych FIDIC. Jego wystąpienie jest niewątpliwym atutem programu tegorocznej edycji Konferencji, która odbędzie się w Tomaszowicach pod Krakowem.
Aby wziąć udział w prelekcji Michała Siejdy jak i w pozostałych, interesujących wykładach, warsztatach i pokazach konferencji INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA, należy ZAREJESTROWAĆ się na stronie wydarzenia.
Wiedza, biznes, atrakcje
Na uczestników tegorocznej edycji Konferencji Inżynieria Bezwykopowa czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów na żywo organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesje techniczne, a także panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Ponadto w branżowej wystawie i pokazach weźmie udział blisko 30 firm z sektora inżynierii bezwykopowej, a w części konferencyjnej głos zabierze ponad 30 prelegentów.
Trzydniowe, branżowe święto będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w nim uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Przeczytaj także: Konferencja INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA. Gość specjalny opowie, jak bronić się przed manipulacją
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.