Proces rozpoczyna się od oczyszczenia remontowanego kolektora z użyciem urządzeń wysokociśnieniowych i sprawdzenia pod kątem szczelności. Rękaw filcowy ma średnicę 5 - 7 % mniejszą niż średnica rurociągu. Poprzez rozprężenie za pomocą sprężonego powietrza zostaje on doprowadzony do rozmiarów naprawianego kanału. Wykładzina wprowadzana jest poprzez studzienkę rewizyjną, nasączenie żywicą odbywa się w specjalnych samochodach.

Cały proces wprowadzania rękawa śledzi kamera zainstalowana w kanale. W celu całkowitego utwardzenia żywic do kanału wprowadza się ciepłe powietrze o ciśnieniu 0,9 bar. Rękaw wprowadzony do remontowanego kanału tworzy monolityczną skorupę (rura w rurze) i pozwala na dalszą eksploatację kanalizacji.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie działa na rynku, jako niezależny podmiot ponad piętnaście lat. Podstawowym przedmiotem działania spółki jest produkcja i dostawa wody dla ludności i innych odbiorców, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, prowadzenie działalności eksploatacyjnej i konserwacyjnej oraz remontowej urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych a także działalność inwestycyjna i rozwojowa.