Nowy kolektor będzie przewodził ścieki z Nowego Miasta do oczyszczalni w Koziegłowach. Utworzony zostanie z rury o średnicy 2 m zainstalowanej pod ul. Nowe Zawady i Zawady, następnie minie ona pętlę tramwajową i będzie biegła pod ul. Podwale i rondem Śródka, a następnie wzdłuż ul. Jana Pawła II do budynków Politechniki Poznańskiej. Dalsza trasa kolektora przebiegnie od skrzyżowania z ul. Kórnicką pod drugą jezdnią ul. Jana Pawła II, ul. Łacina i dalej do ronda Rataje i wzdłuż ul. Krzywoustego.

Przy budowie kolektora zostaną wykorzystane metody bezwykopowe, jakkolwiek nie sposób uniknąć też metod tradycyjnych.

Przetarg na wykonawcę robót zostanie ogłoszony na przełomie lutego i marca a jego wybór nastąpi w lipcu. Inwestycja będzie realizowana przez dwa lata.
Prace będą prowadzone równocześnie w trzech miejscach: przy pętli tramwajowej Zawady, skrzyżowaniu ul. Baraniaka i Jana Pawła II oraz przy ul. Kórnickiej.

Koszt tej inwestycji oszacowano na 150 mln zł, a połowa będzie sfinansowana ze środków unijnych.

kolejna inwestycją Aquanetu jest zmodernizowanie stacji uzdatniania wody w Mosinie, co potrwa 5,5 roku a jej koszt wyniesie ok. 300 mln zł, z czego połowa zostanie pokryta ze środków UE. Trwa już postępowanie przetargowe, dzięki któremu w połowie roku zostanie wyłoniony wykonawca prac.
Obecnie stacja jest zdolna uzdatniać 100 tys. m3 wody w ciągu doby a po jej zmodernizowaniu wartość ta wzrośnie do 50 tys. m3. Kolejną korzyścią będzie polepszenie procesu filtracji poprzez zastosowanie aktywnego węgla. Dodatkowo zastosowane będzie również ozonowanie.