Jak co roku POLEKO i KOMTECHNIKA zostały zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął Minister Środowiska. Patronat medialny sprawowały m.in.: periodyki „Inżynieria Bezwykopowa”, „Paliwa i Energetyka” oraz portal branżowy inzynieria.com.

Wśród 600 wystawców znaleźli się przedstawiciele firm nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Producenci i dystrybutorzy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki komunalnej - najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie. W targach udział wzięli reprezentanci firm zajmujących się m.in.: fotowoltaiką, gazem z łupków, energią wiatrową, gospodarką odpadami, gospodarką wodno-ściekową, zapobieganiem poważnym awariom przemysłowym czy ochroną środowiska i finansowaniem inwestycji proekologicznych.

POLEKO to nie tylko targi, ale również miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. Ekspozycji wystawienniczej towarzyszył bogaty program wydarzeń. Podczas czterech dni odbyło się w sumie kilkadziesiąt konferencji, seminariów i forów branżowych. Uczestnicy mogli wziąć udział w m.in.: Polsko-Niemieckich Rozmowach Kooperacyjnych pt. „Sieci ochrony środowiska – innowacyjne projekty na przyszłość”, dotyczących np. energii odnawialnej, zrównoważonego wykorzystania biomasy oraz gospodarki ściekowej. Ponadto odbyły się m.in.: Forum Czystej Energii, Glob Pełen Energii, konferencja „System stałych cen gwarantowanych oraz uproszczony tryb przyłączania mikroinstalacji w projekcie ustawy o OZE”, a także Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska, w ramach którego skupiono się na aspektach prawnych, polityce ekologicznej oraz  mechanizmach prawno-finansowych rozwoju branży ochrony środowiska w Federacji Rosyjskiej. Zorganizowano m.in. takie konferencje jak: „Perspektywy zrównoważonego wykorzystania potencjału hydroenergetycznego kraju”, „Efekty wdrażanych projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - sektor energetyka”, „SEVESO III – nowe uregulowania w obszarze zapobiegania poważnym awariom przemysłowym”, jak również poświęcone systemowi certyfikacji instalatorów OZE oraz programowi polskiej energetyki jądrowej, a także seminarium „Droga do niższych emisji CO2 – norweskie rozwiązania technologiczne i finansowanie”. Odbyły się również warsztaty SOLAR+ „Fotowoltaika: teoria, praktyka, inwestycje”, w trakcie których uczestnicy mogli zdobyć podstawową wiedzę w tym zakresie.

Do Poznania przyjechali przedstawiciele firm związanych nie tylko z gospodarką wodno-ściekową, ale też z sektorem energetycznym. Mogli oni zapoznać się z nowinkami technicznymi oraz wziąć udział w interesujących imprezach towarzyszących. Kolejna edycja targów POLEKO odbędzie się w dniach 7-10 października 2013 r. – tradycyjnie w Poznaniu.

  Zobacz pełną fotogalerię>>