• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi: warsztaty już za nami

Opublikowano: 03-11-2021 Źródło: inzynieria.com

3 listopada br. odbyły się warsztaty, na które zaprosiliśmy Państwa w ramach VI Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi. Tym razem do wyboru były dwa równoległe wydarzenia. Jedno dotyczyło kwestii formalno-prawnych, a drugie zielono-niebieskich rozwiązań technologicznych.


Fot. Quality Studio Fot. Quality Studio

Warsztaty otworzył Przewodniczący Konferencji, Paweł Kośmider, prezes Wydawnictwa INŻYNIERIA sp. z o.o.

Grzegorz Gałabuda, SID Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o., Paweł Kośmider, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. Fot. Quality Studio Grzegorz Gałabuda, SID Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o., Paweł Kośmider, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. Fot. Quality Studio

Ustalanie opłat za usługi odprowadzania wód opadowych i roztopowych

Grzegorz Gałabuda, SID Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o., wśród wielu innych zagadnień, przybliżył kwestię obliczeń opłat za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych, ukazując jednocześnie wpływ czynników techniczno-ekonomicznych na wysokość opłat, w zależności od ich występowania w danej gminie. Opowiedział, jak uwzględnić w kalkulacji m.in. opłaty za usługi wodne, wielkość opadów, retencję czy sposób zagospodarowania wód.

Ekspert podpowiedział, jak uwzględnić w kalkulacji:

  • opłaty za usługi wodne,
  • powierzchnie spływu,
  • wielkość opadów,
  • współczynniki spływu,
  • sposób zagospodarowania powierzchni,
  • sposób zagospodarowania wód,
  • retencję.

Adaptacje ogrodów miejskich do zmian klimatu

Drugi warsztat poprowadziła Joanna Lityńska ze Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Celem warsztatu było omówienie głównych aspektów adaptacji małych terenów zieleni (ogrodów, skwerów, zieleńców) do zmian klimatu oraz zwrócenie uwagi na konieczność dostosowania tych obszarów do współczesnych wyzwań. Prowadząca przedstawiła najważniejsze uwarunkowania terenu, rozwiązania projektowe oraz stosowane materiały. Uczestnicy warsztatu w małych grupach mogli efektywnie dyskutować nad pomysłami, które mają poprawiać między innymi zagospodarowanie wód opadowych, bioróżnorodność oraz komfort cieplny.

O Konferencji

VI Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2021 r. w krakowskim hotelu Metropolo by Golden Tulip oraz online, na platformie Akademia Inżynieria.

Celem, jaki przyświeca nam w organizowaniu wydarzenia, jest kontynuowanie dyskusji w gronie ekspertów na temat problemów i wyzwań, jakie stoją przed nami w najbliższych latach w obszarze gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi. Zmiany klimatyczne, zmiany legislacyjne oraz coraz poważniejsze traktowanie tego zagadnienia przez podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie i rozbudowę infrastruktury do gromadzenia i przesyłu tego typu wód, powodują, że szeroka dyskusja w gronie eksperckim na ten temat jest nieodzowna.

Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się najbardziej aktualnym i najważniejszym dla branży tematom, obejmujących m.in. kwestie adaptacji do zmian klimatu, problem suszy czy ochronę i oszczędzanie zasobów wodnych. Nie zabraknie stałych bloków tematycznych, w ramach których poruszymy aspekty formalno-prawne, finansowe, techniczne czy komunikacyjne.

Oprócz tradycyjnych prelekcji oraz debat z udziałem ekspertów ważną częścią Konferencji GWOR jest rozdanie nagród branżowych TYTAN 2021. W obszarze wód opadowych i roztopowych statuetki wręczane są w dwóch kategoriach: Projekt roku oraz Produkt roku. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybiera jury, w skład którego wchodzą uznani eksperci – uczestnicy rynku i przedstawiciele ośrodków naukowych, badawczych oraz branżowych stowarzyszeń.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!