Partnerzy portalu

Płock – przebudowa kanalizacji z lat 40. XX w. na końcowym etapie

Opublikowano: 29-09-2022 Źródło: Wodociągi Płockie

W Płocku od lipca 2022 r. trwa modernizacja kanalizacji w ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego w ramach inwestycji Wodociągów Płockich. Te prace zaplanowano do końca roku. Dłużej, do sierpnia 2023 r., potrwa przebudowa ulicy.


Przebudowa kanalizacji w Płocku. Fot. Wodociągi Płockie Przebudowa kanalizacji w Płocku. Fot. Wodociągi Płockie

Inwestycja była konieczna ze względu na fatalny stan techniczny sieci kanalizacyjnej wybudowanej jeszcze w latach 40. ubiegłego wieku. Przebudowa obejmuje kanalizację w ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego w Płocku. Do tej pory wykonawca zrealizował większość robót w tej pierwszej ulicy (od ul. Tumskiej do pl. Obrońców Warszawy). Wkrótce wykona zadanie do ul. Misjonarskiej. Termin wykonania zadania to koniec 2022 r.

Fot. Wodociągi Płockie Fot. Wodociągi Płockie

W trakcie przebudowy usuwane są podłączenia wód deszczowych. Zostaną one przepięte do wykonywanej równocześnie kanalizacji deszczowej. Trwa także przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami. Te inwestycje Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku będą też realizowane podczas przebudowy ulicy (ma się ona zakończyć w sierpniu 2023 r.).

W ostatniej dekadzie września projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Płocka, etap IV” uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przy wartości przedsięwzięcia na poziomie niemal 2,5 mln zł, kwota wsparcia może wynieść około 950 tys. zł netto.

Przeczytaj także: Sosnowiec – modernizacja oczyszczalni ścieków za 37 mln zł

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia