Partnerzy portalu

XXIV edycja Hydroprezentacji już za nami!

Opublikowano: 26-10-2022 Źródło: hydroprezentacje.pl

Trzy dni wyjątkowo owocnych wykładów, prelekcji i debat. Frekwencja jak zwykle dopisała! Kolejna edycja Hydroprezentacji zakończona sukcesem. Swoimi badaniami wymieniali się najwięksi eksperci z branży wodno-kanalizacyjnej. Dyskutowali też nad możliwymi rozwiązaniami i usprawnieniami, a wszystko to pod tegorocznym hasłem przewodnim – Ekologia i Rozwój. Konferencja odbyła się w dniach 19-21 października 2022 r., jak zawsze w Krynicy Zdroju.


Zakończyła się XXIV edycja Hydroprezentacji. Fot. Hydroprezentacje Zakończyła się XXIV edycja Hydroprezentacji. Fot. Hydroprezentacje

Pierwszym prelegentem był prof. Andrzej Kowalczyk z Uniwersytetu Śląskiego, który poruszył temat wpływu zmian klimatu i urbanizacji na stosunki wodne w miastach. Ekspert mówił m.in. o wzrastającej średniej rocznej temperaturze oraz wzroście częstości opadów intensywnych na terenie Polski, co bezpośrednio przekłada się na wzrost zagrożenia powodziowego.

Fot. Hydroprezentacje Fot. Hydroprezentacje

Zgodnie z motywem przewodnim sympozjum, specjaliści poruszyli temat ozonu w gospodarce wodno-ściekowej, mówiąc m.in. o tym jak tanie, skuteczne i ekologiczne jest ozonowanie wody, jeśli przeprowadzone w odpowiedni i przemyślany sposób. Nie zabrakło oczywiście treści związanych z innowacyjnymi działaniami i urządzeniami w branży. Dzięki nim zmniejszane są straty wody, pomiary stają się dokładniejsze i łatwiejsze do zrealizowania, a przeniesienie istniejących instalacji (nie tylko wodnych) do rozszerzonej rzeczywistości pozwala na lepszą kontrolę i uniknięcie błędów przy ewentualnych zmianach. Oprócz tego prelegenci rozmawiali na temat cyberbezpieczeństwa i cyberataków w wodociągach. Tych niestety jest coraz więcej, a skutki takich ataków hakerskich mogą sparaliżować sieć na dłuższy czas i odciąć wiele osób od wody.

Fot. Hydroprezentacje Fot. Hydroprezentacje

Prelekcje dopełniło wieczorne spotkanie z gościem specjalnym – prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym polskim językoznawcą, specjalistą z zakresu języka mediów, reklamy i polityki, ale też wyjątkowym autorytetem normatywnym w dziedzinie języka polskiego. Profesor ukazał m.in. złożoność i wielowarstwowość naszego języka prezentując jak gesty i intonacja wpływają na odbiór informacji, ale też wskazał na zmiany zachodzące w naszym języku oraz humorystycznie podkreślił jak wiele zwrotów, których używamy na co dzień, może być dwojako interpretowanych.

Fot. Hydroprezentacje Fot. Hydroprezentacje

Tegoroczną edycję możemy zaliczyć do tych naprawdę udanych. Frekwencja dopisała, sala była pełna uczestników, prelekcje niezmiernie wartościowe. Zauważyć można było pewne zmiany w trendach i rozwiązaniach w branży w porównaniu do poprzednich lat, szczególnie, że w przerwie między ostatnimi edycjami zmagaliśmy się z pandemią. Hydroprezentacje to z pewnością niepomijalny punkt na mapie wszystkich profesjonalistów w branży, którzy chcą być na bieżąco z najnowocześniejszymi rozwiązaniami – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego. A Stanisław Krusz, Prezes Zarządu Katowickich Wodociągów, dodaje: Znakomici prelegenci, w tym m.in. prof. Andrzej Kowalczyk i nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, to niezwykła wartość naszego sympozjum, pokazująca że tematyka wodno-kanalizacyjna jest bardzo istotnym, interdyscyplinarnym zagadnieniem, ważnym także w obszarze bezpieczeństwa ludności i kraju.

Fot. Hydroprezentacje Fot. Hydroprezentacje

Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelna Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. Partnerami konferencji są Amiblu, Climbex, HSB, Jafar, Logic Synergy, Proffico i Wofil a organizatorem technicznym agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia