Usprawnić zarządzanie wodą, tym samym przeciwdziałać suszom i powodziom w Polsce ma rządowy Program Rozwoju Retencji. Tyle tylko, że odpowiednie zarządzanie systemami odwodnieniowymi wymaga danych opadowych aktualnych, obiektywnych i niepodważalnych. Właśnie dlatego powstał Polski Atlas Natężeń Deszczów (PANDa).
Fot. Robfoto/Pixabay
Polski Atlas Natężeń Deszczów to projekt RetencjaPL prowadzony we współpracy z Instytutem Meteorologii. PANDa to platforma cyfrowa – jest już jej ostateczna wersja, pozwalająca na odczytywanie wysokości deszczów miarodajnych dla dowolnych lokalizacji na terenie kraju. W dniach 4–6 września br. w Zakopanem odbędzie się IV Konferencja „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi” (GWOR). Udział w niej weźmie dr hab. inż. Paweł Licznar, prof. PWr, z Politechniki Wrocławskiej, jednocześnie przedstawiciel RETENCJAPL sp. z o.o., który omówi ostateczną wersję Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów. Jego funkcjonalność porówna z atlasem KOSTRA z Niemiec i atlasem NOAA w USA. W trakcie wystąpienia zademonstruje aplikację internetową PANDa.
Do Zakopanego przyjedzie także Jacek Zalewski, również przedstawiciel RETENCJAPL, który omówi istotne aspekty techniczne opłat realizowanych na rzecz Wód Polskich, zgodnie z prawem wodnym, a także opłat za retencję utraconą oraz opłaty eksploatacyjnej. Ponadto w trakcie prezentacji przedstawi oprogramowanie GISHub, przeznaczone dla zarządców systemów deszczowych i administracji odpowiedzialnej za opłaty, a także jednostek i spółek zajmujących się eksploatacją systemów wod-kan i wód deszczowych.
To tylko niektórzy z prelegentów i tematy ich wystąpień. Koniecznie przyjedź do Zakopanego! Szczegółowe informacje na temat Konferencji GWOR oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.
Przeczytaj także: III Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi w Zakopanem [relacja]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.